Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci YarışmalarıÖZEL ÜMİT HASTANELERİ GELENEKSEL ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

ÖZEL ÜMİT HASTANELERİ GELENEKSEL ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

ESKİŞEHİR ÖZEL ÜMİT HASTANELERİ GELENEKSEL ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

Atasözleri kültürel değerlerimizi gün ışığına çıkarır ve aynı zamanda bizlere yol gösterir. Milletimizin önemli kültürel öğelerinden olan atasözleri ve deyimler; dil öğretimi, kültür edinimi ve aktarımında önemli rol oynamaktadır. Atasözleri ve deyimler; anlatımı etkili kılma, söyleneni açıkça, kolay, anlaşılır bir şekilde dile getirme ve bunları yazılı olarak ifade edebilme konusunda çok önemli etkilere sahiptir. Bu anlamda Türkçe’nin ve Türk kültürünün zenginliğinin en önemli göstergesidir. Atasözleri ve deyimlerin kültürel değerlerin doğuşundan yaşatılmasına, genç nesillere aktarılmasındaki önemini, işlevini desteklemek ve bu konuda yapılacak çalışmalara katkı sunmak hedefimizdir.

Bu sebeplerden dolayı Özel Ümit Hastaneleri olarak siz değerli öğrencilerimizin atasözleri ve deyimlerimizi görsel dille anlatabilme ve resimlere nasıl aktaracağınızı merak ediyor geleneksel resim yarışması konumuzu “RESİMLERLE ATASÖZLERİ VE DEYİMLERİMİZ” başlığı altında belirlemiş bulunuyoruz.

Tüm değerli öğrencilerimize başarılar diliyor, resimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

ŞARTNAME;

• Konu: “ RESİMLERLE ATASÖZLERİ VE DEYİMLERİMİZ ”

• Eskişehir, ili ve ilçelerindeki özel ve resmi okullardaki 5,6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımı ile yapılacaktır.

• Her öğrenci yarışmaya daha önceden herhangi bir yarışmaya katılmamış 1(bir) eseriyle katılabilir.

• Resimler 35×50 cm ölçülerinde resim kâğıdına yağlı pastel boya ile yapılacaktır.

• Yarışmaya gönderilecek resimlerin arka sayfasına www.umithastanesi.com.tr adresinde bulunan yarışma etiketine ÖĞRENCİNİN ADI, SOYADI, YAŞI, OKULU, VELİSİNİN ADI – SOYADI VE TELEFON NUMARASI BİLGİLERİNİN EKSİKSİZ olarak doldurulması ve resmin arkasına yapıştırılması gerekmektedir.

• Öğrenciler resimlerini en geç 19.11.2021 Cuma günü mesai bitimine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü’ne ELDEN VEYA POSTA İLE ULAŞTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.

• Posta yoluyla gönderilen resimlerin nakliyeden dolayı doğabilecek hasar, yırtılma ve kaybolma durumlarından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü ve hastanemiz sorumlu değildir.

• Yarışmaya jüri üyelerinin birinci derece yakınları katılamaz.

• Kazanan yarışmacılar 26.11.2021 Perşembe tarihinde www.umithastanesi.com.tr, www.facebook.com/umithastanesi ve https://www.instagram.com/eskisehirozelumithastaneleri/ adreslerinde açıklanacaktır.

• Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan resimler hastanemiz iç mekanında sergilenecektir. Ödül töreni tarihi hastanemiz tarafından yarışma sonrası, yukarıda verilen sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacaktır.

KONU:
“RESİMLERLE ATASÖZLERİ VE DEYİMLERİMİZ”

SON TESLİM TARİHİ: 19 KASIM,CUMA

ÖDÜLLER
BİRİNCİYE; PROFESYONEL GRAFİK TABLETİ
İKİNCİYE; AKSİYON KAMERASI
ÜÇÜNCÜYE; SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜ
MANSİYON
DÖRDÜNCÜ, BEŞİNCİ VE ALTINCI YARIŞMACILARA; BLUETOOTH KULAKLIK

Sorularınız İçin Ulaşım:
• 0 222 335 0 335 Dahili: 1200 – 1234

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.