Öğretmenime Mektup

Meram Belediyesi, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkısıyla Meram ilçesinde bulunan ilköğretim okullarının 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabileceği “Öğretmenime Mektup” adlı mektup yazma yarışması düzenliyor.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, düzenledikleri basın toplantısında yarışmanın detaylarını açıkladılar.

Belediye olarak fiziki belediyecilikle birlikte sosyal ve kültürel faaliyetlere de büyük önem verdiklerini belirten Başkan Kalaycı, “Şu ana kadar diğer resmi kurumlarla beraber pek çok çalışmaya imza attık. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte ‘Öğretmenime Mektup’ adlı yeni bir yarışma düzenliyoruz. Yarışmaya Meram İlçe sınırlarımız içindeki ilköğretim okullarında okuyan 4, 5, 6, 7, ve 8. sınıf öğrencileri katılabilecek. Katılım şartları ve yarışma bilgileri 1 Aralık 2011 tarihi itibariyle okullarımıza duyurulacak ve 1 Mart 2012 tarihine kadar eserler teslim edilecek. 12 Mart 2012 tarihinden itibaren de Meram Belediyesi, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek komisyon tarafından değerlendirme yapılacak” dedi.

Başkan Kalaycı, geçtiğimiz yıllarda düzenlenen ve büyük ilgi gören Ana Baba Okullarının 3. sünün 6 Ocak 2012 tarihinde başlayacağını kaydetti.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, eğitim alanında yaptıkları diğer hizmetler hakkında da bilgi verdi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin ise, bu yarışmanın çok manidar olduğunu söyleyerek, “Öğretmenler Günü etkinliklerinin hemen sonrasında yapılması, eğitimcilerimizin yılın bir günü değil her zaman hatırlanması noktasında bu yarışmanın önemi büyüktür. Bu yarışma, gelişigüzel bir mektup yarışması değildir. Üzerinde hassasiyetle durulması gereken ve içerik açısından çok güzel sonuçların alınabileceği bir organizasyondur. Çocuklarımız, bu yarışma sayesinde düşüncelerini, isteklerini ve duygularını güzel bir şekilde ifade edebileceklerdir. Ben inanıyorum ki yarışmadaki her bir mektup, mesajlarla dolu bir kitap anlamı taşıyacaktır” diye konuştu.

Yarışma sonuçları Meram Belediyesi’nin resmi internet sitesinden (www.meram.bel.tr) ilan edilecek ve daha sonra belirlenecek bir tarihte de Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek program ile ödüller verilecek. Yarışmada birinci olan eser sahibine dizüstü bilgisayar, ikinci olana tablet bilgisayar, üçüncü olana bisiklet ve mansiyon ödülüne de Mp4 hediye edilecek.