Nitelikli Eğitim Buluştayı

Nitelikli eğitime ulaşmakta güçlük çeken çocukların potansiyellerini keşfetmeleri, keşfettikleri potansiyellerini güçlendirmeleri adına fiziki ve dijital saha çalışmalarımızı sürdürürken, güçler birliğini önemsiyoruz ve geçen yıl ÖMEK ile gerçekleştirdiğimiz Nitelikli Eğitim Buluştayı’nın ikincisini “Öğrenmede Nerede Kalmıştık?” başlığı ile gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

Öğrenme merakla, eğitim ihtiyaç duymakla başlar.

Her çocuk yetenekleri, merakı ve potansiyeli ile biriciktir. Bu biriciklik milyonlarca güzel ihtimalin ilham kaynağıdır. Çocukların tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim öğretim olanaklarından yararlanma şansları, tıpkı bireysel özellikleri gibi farklıdır. Fakat bu fark bireysel özelliklerin farkı gibi adaletli değildir.

Bu durum onlar açısından bir fırsat eşitsizliğine dönüşebilmektedir. Öğrenende var olan yetenek ve farkları değerlendirmek, öğreneni geliştirmek ve dönüştürmek için yapılabilecekler, bu eşitsizliği bir nebze olsa da azaltacak çalışmalar yapabilmekle mümkündür. Bu zirvenin eşitsizliklerin azaltılması yönünde bir fırsat ve farkındalık yaratacağını düşünüyor ve sizleri de merakımıza ortak olmaya davet ediyoruz.

Buluştay için el ele vermiş, eğitimi dert edinen iki kurum olarak bu davetin sahibiyiz. Nitelikli eğitime erişim noktasında eşitsizliklerin azaltılması için 7 yıldır saha çalışmaları yürüten ve taşımalı eğitimin yapıldığı köy okullarındaki çocukların yeteneklerini keşfedip, gelişim olanaklarını sunan SosyalBen Vakfı ile öğrenenlerin gelişimine etki ederek herkes için sürdürülebilir bir dünyaya katkı sunmayı hedefleyen 24 uzman eğitmenin bir araya gelerek oluşturduğu Öğrenme Meraklıları Eğitim Kooperatifi; sizlerle ortak paydamız olan eğitim alanında farkındalık yaratmak, sorgulamak, tartışmak, anlam çıkarmak ve sorumluluk almak üzere bir araya gelmeyi umuyoruz.

Nitelikli Eğitim Buluştayı’nın eşitsizliklerin azaltılması yönünde bir fırsat ve farkındalık yaratacağını düşünüyor ve sizleri de bu buluştaya misafir ediyoruz.

Dünyayı eğitim kurtaracak…

Ve bir çocuğu sevmekle başlayacak her şey…

Katılım ücretsizdir.

“Öğrenmede Nerede Kalmıştık?” , “Yeni Normal Yaşam Becerilerine Sivil Toplum Çalışmaları”
ve “Okul Dışı Eğitim ve Gelişim” webinarlarını SosyalBen Vakfı Youtube kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz.

PROGRAM
12 ŞUBAT 2022
17:00 – 17:15 Açılış Konuşmaları

17:15 – 17:45 Öğrenmede Nerede Kalmıştık?

17:45 – 18:15 Okul Dışı Eğitim ve Gelişim

18:15 – 18:45 Yeni Normal Yaşam Becerilerinde Sivil Toplum Çalışmaları: “Güçler Birliği”

19:00 – 20:30 Yuvarlak Masa

Okul Dışı Aktivitelerin Dünü, Bugünü ve Yarını

Pandemide Sosyal Gelişim

STK + Kamu Kurumları ve Okul Dışı Öğrenme Referansı

20:45 – 21:45 Okul Dışı Öğrenme Atölyeleri

Serdar Solkun: Hayat Uzun Haiku Kısa

Nilay Yılmaz: Düşünsel Okuma

Sevinç Ustabaş Kara: Kendiliğinden Öğrenme

Seda Pakkan: Görsel Okuma

Özge Öztürk Birdal: Duygular: Oynar mısın benimle?

Ebru Turan Vural: Dans, Ritim ve Drama

Özlem Öznur Gökbulut: Çoklu Duyusal Öğrenme Deneyimleri

21:45 – 22:00 Değerlendirme

Öğrenmede Nerede Kalmıştık ?
12 Şub 17:00 – 22:00
Çevrim içi Seminer

NİTELİKLİ EĞİTİM BULUŞTAYI BAŞVURU FORMU