NinjaCoders Kodlama Eğitimi ile geleceği kodluyoruz

Kodlama Eğitimi

NinjaCoders Kodlama eğitimlerinin ana amacı çocukların algoritmik/sıralı düşünme becerilerini ve problem çözme yeteneklerini geliştirerek teknoloji dünyasında sadece tüketici olmak yerine üretici olarak yer almasını sağlamak amacıyla onların seviyelerine uygun programlar kullanarak onlara temel seviye kodlama becerisi kazandırmaktır. Eğitimler NinjaCoders ekibi üyeleri, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencileri, tarafından verilmektedir.

Kodlama diğer adıyla programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır. Kodlamanın temeli algoritmaya dayanmaktadır. Algoritma ise bir problemin çözümünde izlenecek yol anlamına gelir. Tüm programlama dillerinin temeli algoritmaya dayanmaktadır. Kısaca algoritma mevcut bilgilerden istenilenlere erişme yöntemidir. Programlamanın en önemli kısmı problemin çözümü için algoritma hazırlayabilmek, geliştirmektir. Bu yüzden çocuklara küçük yaşlarda kodlamanın mantığını kavramasını sağlayacak oyunlar ile algoritma öğretilebilir. Erken yaşta kodlama eğitimi, başta sorgulamayı, eleştirel düşünceyi ve bunun yanında sorunlar karşısında yeni yollar denemeyi öğretir. Kodlama sadece bilgisayar bilimleri ile sınırlı olmayıp, disiplinler arası etkileşim açısında da çok önemlidir. Çocuklar erken yaşta algoritmik düşünme becerilerini kazanarak, farklı alanlarda da sorunlarla karşılaşma durumunda yaratıcı düşünme, problem çözebilmeleri kolaylaşacaktır. Günümüzde çocuklar teknolojiyle çok fazla içi içe ve bilgisayar, tablet ve telefon gibi elektronik aletlerle uzun zaman geçirmektedir. Kodlama eğitimi onların bu elektronik aletlerle olan bağını üretici olarak kurmasını, teknolojiden daha iyi faydalanmasını ve teknolojinin fonksiyonunu daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

Algoritma JR ve Algoritma 101 eğitimlerimiz MIT tarafından çocuklar için geliştirilen Scratch programını kullanarak, algoritma ve kodlamanın anlaşılmasını destekleyici kavram öğretimi, drama ve çalışma kağıtlarıyla desteklenerek verilmektedir. Algoritma JR ve Algoritma 101 eğitimlerimizden sonra Robotik 101 eğitimimizle de temel kodlama becerilerini kazanmış çocuklar robotik dünyasıyla tanışabilmektedirler.

Kimler Katılabilir: Teknolojiye ve kodlamaya ilgi duyan 7-14 yaş arasındaki her çocuk katılabilir.

7-8 Yaş Grubu Tarih ve Saat: 3 – 24 Mart 2019, Pazar, 11.00-13.00 (Toplam 8 Saat)

9-14 Yaş Grubu Tarih ve Saat: 3-24 Mart 2019, Pazar, 13.00-15.00 (Toplam 8 Saat)

Ücret: 750 TL (KDV dahil)

www.ninjacoders.co

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin