Newton Uluslararası Bursları Çağrısı

Burslar

Royal Society tarafından kariyerlerinin başındaki araştırmacıların Birleşik Krallıktaki bir üniversitede iki sene boyunca tam zamanlı olarak çalışabilmesini destekleyen “Newton International Fellowship” (NIF) çağrısı açılmıştır.

Bu program, dünyanın dört bir yanından gelen doktora sonrası araştırmacıların en iyi erken dönem araştırmalarını iki yıl boyunca İngiltere’deki araştırma kurumlarında çalışma fırsatı sunuyor.

Program, İngiliz Akademisi , Tıp Bilimleri Akademisi ve Kraliyet Topluluğu tarafından ortaklaşa yürütülüyor . Şu anda Ocak ayında açılan yılda bir tur var.

Kraliyet Cemiyeti’nin görevi, biyolojik araştırma, kimya, mühendislik, matematik ve fizik gibi doğal ve fiziksel bilimleri kapsar.

Beşeri bilimler ve sosyal bilimler için başvurular İngiliz Akademisi’ne yapılmalıdır .

Klinik ve hasta odaklı araştırma için başvurular Tıp Bilimleri Akademisine yapılmalıdır .

Hangi akademiye başvuracağınız konusunda emin değilseniz, [email protected] ile irtibat kurun .

Başvurabilir miyim?
Başvurmaya hak kazanabilmek için:

doktora yapmak ya da fonlama başladığında doktora sahibi olmak
Başvuru sırasında 7 yıldan fazla aktif tam zamanlı doktora sonrası deneyimine sahip olmamalıdır (kariyer molalarında indirim, ancak eğitim deneyimi ve / veya sektörde harcanan süre dahil)
İngiltere dışında çalışıyor olmak
İngiltere vatandaşlığı tutma
İngilizce sözlü ve yazılı olarak yetkin olmak
İngiltere’deki bir ev sahibi bilim insanıyla kararlaştırılmış, açıkça tanımlanmış ve karşılıklı yarar sağlayacak bir araştırma

Bütçe : £24,000: Harcırah giderleri, £8,000: Araştırma giderleri, £3,000: Taşınma giderleri (bir sefere mahsus), Toplam bütçenin yarısı: Sizi ağırlayan üniversiteye yatırılacak olan kurum hissesi.

Son başvuru: 27 Mart 2019
Başvuru: https://grants.royalsociety.org
Ayrıntılı bilgi https://royalsociety.org/grantsschemes-awards/grants/newton-international/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin