Nasser Bin Hamad Uluslararası Gençlik Yaratıcılığı Yarışmasında Dünya 2.siyiz

Nasser Bin Hamad Uluslararası Gençlik Yaratıcılığı Yarışmasında Dünya 2.siyiz

Niğde Bilim ve Sanat Merkezi, Bahreyn Krallığı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 5.si düzenlenen bilim, mimarlık, grafik tasarım, fotoğraf, sanat ve sinema dallarında 120 ülkeden 7.000 katılımcı arasından bilim kategorisinde Dünya 2.si olmayı başardı.

“Nasser Bin Hamad Uluslararası Gençlik Yaratıcılığı Ödülleri” yarışması bilim kategorisinde, proje danışmanlığını bilişim öğretmeni Mehmet Özel´in yaptığı ve BİLSEM proje ekibi tarafından hazırlanan “Androtopark” isimli proje Dünya 2.si oldu.

“Androtopark”, mevcut otoparklara yönlendirme sistemi yaparak arabamızın nereye park edileceğini, otoparkın girişindeki ekrandan ve mobil cihazlara kurulan yazılım sayesinde akıllı cihazlardan görmemizi sağlayan sistemdir. Androtopark yönlendirme sistemi, diğer otopark yönlendirme sistemlerinden farklı olarak hangi park alanının boş olduğunun otopark girişindeki ekranda görülmesini sağlamaktadır. Ayrıca mobil cihazlar için geliştirilen uygulama sayesinde sürücüler, otoparkın hangi park yerlerinin boş olduğunu otoparka girdikleri anda görebilecek ve sesli olarak duyabileceklerdir.