Ana SayfaÜniversite Öğrenci YarışmalarıNASA Space Apps Challange Ankara Başlıyor

NASA Space Apps Challange Ankara Başlıyor

NASA Space Apps Challange 2023 Ankara
Misyonu; inovatif fikirleri olan ODTÜ öğrencilerinin birbirleriyle ve fikirlerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları uzmanlarla buluşmasını sağlamak olan ODTÜ Yönetim ve İnovasyon Topluluğu, NASA’nın 12. kez düzenlediği küresel bir ideathon olan NASA Space Apps Challenge’ın Ankara ayağını 2023 yılında  7-8 Ekim tarihlerinde Sıhhiye Genç Akademide yüz yüze olarak düzenleyecektir.

NASA, 12. kez düzenlediği bu küresel ideathonda yaratıcılığı yetenekle birleştiren genç beyinleri arıyor, amaç temelde Dünya çevre problemlerinin çözülmesi, uzayda ilerlemek ve insanlığın geliştirilmesi için yeni fikirler,uygulamalar ve platformlar üretilmesi. 2-6 kişiden oluşan takımlardan, seçtikleri konuya 48 saat boyunca çözüm geliştirmesi ve jüriye sunması bekleniyor. Dereceye giren takımlar küresel finalde yarışmaya hak kazanacak ve projeleri NASA tarafından incelenecek. Kazanan takım ise bir uzay istasyonuna, NASA’nın roket fırlatma törenine davet edilecekler.

Geçtiğimiz sene Serdar Alemdar (Teknokent Genel Müdürü), Elif Gizem Akova (TUSAŞ İş Geliştirme Uzmanı), Emir Birey Soyer (Plan-S Elektronik Müdürü), Yaman Tunaoğlu (KAREL Elektronik CEO’su) ve Prof. Dr. Arzu Gönenç Sorguç’un (ODTÜ Tasarım Fabrikası Genel Müdürü) jüriliğini yaptığı NASA Space Apps Challenge Ankara’ya Ankara Büyükşehir Belediyesi, TÜRKSAT, GUHEM, TÜBİTAK Uzay, TUA, KAREL ve Plan-S sponsorluk yapmıştır.

Geçen yılki etkinliğimize ait görseller:

ODTÜ Yönetim ve İnovasyon Topluluğu
ODTÜ Yönetim ve İnovasyon Topluluğu 

 

ideathon

 

İletişim için

Sosyal Medya Hesaplarımız

Instagram: https://www.instagram.com/metu.mis

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/metu-mis/

Mail: metumis@metumis.org

 

Etkinlik katılım formu:  https://www.spaceappschallenge.org/2023/locations/ankara/

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.