Mor Sertifika Programı

MOR SERTİFİKA PROGRAMI 2016 BAŞVURULARI AÇILDI!

Sabancı Vakfı’nın finansal destek sunduğu, Sabancı Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın paydaşı olduğu 26/12/2015 tarihli “T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sabancı Üniversitesi İşbirliğinde Düzenlenecek Mesleki Gelişim Eğitimi Protokolü” kapsamında 6 ilde Sabancı Üniversitesi tarafından Mor Sertifika Programı düzenlenecektir. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme birimi ile Sabancı Üniversitesi arasında imzalanan Protokol ile gerçekleştirilen Mor Sertifika Programı’yla lise öğretmenlerinin kadınların insan hakları konularındaki farkındalığını arttırmak amaçlanmaktadır. Program’ın illeri; Aydın, Edirne, Kars, Nevşehir, Ordu, Van olarak belirlenmiştir. Bu sertifika programı 2016 yılında Aydın, Edirne, Kars, Nevşehir, Ordu, Van illerindeki lise öğretmenlerinin katılımıyla, 05-09 Eylül tarihlerinde İstanbul Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir.

Mor Sertifika Programı boyunca lise öğretmenlerinin toplumsal cinsiyet duyarlılığı konusunda bilinçlendirilmesine ve eğitilmesine yönelik sunum, tartışma ve atölye çalışmaları düzenlenecektir. Böylece hem lise öğretmenlerinin ve onlar aracılığıyla liseli gençlerin kadınların insan hakları konusundaki farkındalıklarını artırmak, hem de toplumsal cinsiyet çalışmalarını lise eğitimi içinde yaygınlaştırmak, bu konudaki duyarlılığın derslere ve okul içi etkinliklere yansımasını sağlamak amaçlanmaktadır. Bu programı tamamlayan lise öğretmenlerine Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı onaylı seminer belgesi ve Mor Sertifikaverilecektir.

Mor Sertifika Programı’na başvurmak için, ekteki bilgi formunu doldurup 17 Haziran 2016 tarihine kadar aşağıdaki adrese, faks, posta veya e-posta yoluyla ulaştırmanızı rica ediyoruz. Program katılımcıları, başvuru formundaki bilgiler doğrultusunda Sabancı Üniversitesi’nde oluşturulacak bir komite tarafından belirlenecektir. Katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için: