Matematik Festivali

Matematik Festivali
Matematik Festivali

Öğrenci, öğretmen, araştırmacı, eğitimci, veli, yazar, matematiğe meraklı 7+ herkesi 14-15 Mayıs’ta Galatasaray Üniversitesine bekliyoruz.

Müzik festivali olur da, matematik festivali olmaz mı? Olur tabi, ama nasıl olur? Bu yılki 14 Mart Dünya Matematik Günü teması “Matematik Birleştirir”. Böyle bir festival de ancak matematiği merak edip paylaşmayı, dinlemeyi, keşfetmeyi, öğrenmeyi sevenler bir araya gelirse olabilir.

7 yaş üstü herkese açık ve ücretsiz etkinlik

Büyük bir fuar alanı düşünün, her standında başka bir matematik. Hem de tahtada bir yazı olarak çıkmıyor bu kez karşınıza, masanın üzerinde elinizle tutabileceğiniz, kaldırıp, evirip çevirip inceleyebileceğiniz bir halde. Bu kadar somut bir şey miydi bu matematik?

Bir yanda matematik alanında çalışan dernekler, kuruluşlar ve çalışmaları, bir yanda matematikle ilgili kitapların yer aldığı yayınevi stantları, bir yanda sergiler, panolar, film gösterimleri, oyun alanları, konuşmalar.

Festivalimizin ruhu, heyecan verici bulduğumuz matematiği paylaşmak. Sizi heyecanlandıran bir fikri, bir teoremi, matematiğin bir alanını paylaşmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçin. Bu festival, bütün matematikseverlerin. Hepinizi büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Festivali Matematiğin Peşinde organize ediyor, Galatasaray Üniversitesi lojistik destek veriyor. Bunun için üniversitenin matematik bölümünden Prof. Dr. Meral Tosun’a ayrıca teşekkür ederiz. Türkiye Matematik Kulübü de festival çalışmalarına destek oluyor. İşbirlikçilerimizin yakında çoğalacağını umuyoruz.

Festival Ekibi

Tutam Tutam Matematik Festivali
14-15 Mayıs, 10.00 – 16.00
Galatasaray Üniversitesi, Ortaköy, İstanbul

Amaç
Matematik meraklılarını buluşturmak.

Matematik kültürünü yaymak.

Matematiğin çeşitli konularını ve matematikle ilgili kariyerleri topluma tanıtmak.

Katılımcı Profili
Festivalimizde öğrencilere, öğretmenlere, araştırmacılara, eğitimcilere, yazarlara, velilere, kısacası matematikle profesyonel ya da amatör olarak ilgilenen, matematik konuşmayı, öğrenmeyi, paylaşmayı seven herkese yer var.

Festivalimiz 7 yaş ve üzeri, toplumun her kesiminden katılımcılara açık ve ücretsiz. Sadece sitemizden kayıt yaptırmanızı rica ediyoruz.

Etkinlikler
İki gün boyunca gün boyu katılımcıların aktif olarak rol alabilecekleri aktiviteler, yarışmalar, film gösterimleri, sergiler, oyun alanları, konuşmalar, yayınevi stantları ve matematikle ilgili çalışmalar yapanlar için tanıtım stantları olacak.

İletişim
Festivalle ilgili herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

info@tutamtutammatfest.com

Kayıt : https://tutamtutammatfest.com/kayit/

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

sixteen + four =

Exit mobile version