LEGO Education Eğitmen Eğitimi

Toplamda 2 gün toplamda 16 saat sürecek olan eğitimde Öğretmenler LEGO® MINDSTORMS Education EV3 robotik setini ve yazılımını kullanarak sınıflarında müfredat konularını ve proje tabanlı çalışmaları nasıl işleyebileceklerine dair çalışmalar yapacaklar.

Projeye uygun robot inşa etme, motor hareketleri, sensörlerden gelen bilgileri okuma, gelen veriye göre görev tamamlama, çizgi takibi gibi konuların yer aldığı öğretmen eğitimi süresince öğretmenler için daha önceden edinilmiş herhangi bir robotik veya programlama bilgisine ihtiyaç yoktur.

Eğitim ortaokul / lise öğretmenlerine yöneliktir. STEM ve Maker çalışmaları yapmak isteyen, Fen, Matematik, Mühendislik, Teknoloji, Bilgisayar Bilimleri alanlarında öğrencilerin gelişimini sağlamayı hedefleyen öğretmenler için planlanmıştır.

FIRST LEGO® League/ Bilim Kahramanları Buluşuyor etkinliğine katılmak, derslerinde EV3 robotunu kullanarak ders ve projeler yapmak isteyen öğretmenler, okul sonrası çalışma yapanlar ve hobi olarak robotikle uğraşanlar için uygundur.

Eğitimlerimiz LEGO® Education Academy sertifikalı öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Eğitimlere katılmak için daha önceden LEGO® ürünleri ile çalışma yapmış olmak gerekmemektedir.

Eğitim sırasında/sonrasında;

LEGO® Education öğrenim metodu anlatılır,
LEGO® Educationürünleri ile programlama, robotik ve proje çalışmaları yapılır,
LEGO® Educationürünlerinin sınıflarda kullanımı ile ilgili çözümler sunulur,
Eğitimde öğretmenler mühendislik tasarım sürecine paralel proje tabanlı çalışmalar hakkında bilgi sahibi olur.
Eğitim sonunda Türkiye’de sadece Teknokta tarafından verilebilen katılım belgesi verilir, sunum notları ve öğretmene yardımcı dokümanlar paylaşılır.

Eğitim Tarihi: 17 – 18 KASIM 2018
Eğitim saatleri: 10:00 – 18:00
Eğitim ücreti: 2 gün için 1000 TL + KDV (%18) = 1180 TL (Aynı Kurumdan 2 kişi katılımında %10 indirim uygulanacaktır.)
Yer: Gilika Tasarım Atölyesi
Adres: Konutkent Mah. 2432. Cad.. No:282-284 06810 Çankaya / Ankara

Katılım 16 kişiyle sınırlıdır.

Kayıt için https://goo.gl/forms/JXeRM77Zli06YpOB3 adresindeki formdan, 0 312 472 61 63 numaralı telefondan veya destek@kavici.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.