Küresel Isınmanın Dünya Gıda Sorununa Etkileri

DOĞA Okulları
“Küresel Isınmanın Dünya Gıda Sorununa Etkileri” Konulu Makale Yarışması için Başvurular Başladı

Küresel ısınma nın sebebi olan ‘’insan’’, acaba sebep olduğu bu sorundan yine kendisinin etkileneceğinin ne kadar farkında? Doğa Koleji tüm Türkiye’den ortaokul öğrencilerini “Küresel Isınmanın Dünya Gıda Sorununa Etkileri”ni anlatacağı makale yarışmasında buluşturuyor. Bu sorudan yola çıkarak düzenlediğimiz yarışmanın amacı; öğrencilerimizin küresel ısınma sorununun çözüm anahtarının bizde olduğu farkındalığını artırma ve diğer bireylere aktarma ile kamuoyu üzerinde dikkat çekmek…

Bu makaleler arasından 1. seçilecek makale yazarı öğrenci 02 – 11 Aralık 2012 tarihinde yapılacak Amerika-Kanada eğitim gezisine ücretsiz katılabilecek. Aynı zamanda makalesini birleşmiş milletlerde sunma fırsatını yakalayabilecek. Ayrıca bu makalelerin tamamı kitap haline getirilecek.

Son katılım tarihi 15 Kasım 2012

SOSYAL BİLGİLER ‘’KÜRESEL ISINMANIN DÜNYA GIDA SORUNUNA ETKİLERİ’’KONULU YARIŞMA ŞARTNAMESİ
YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURUM / KURULUŞ
DOĞA KOLEJİ
YARIŞMANIN KONUSU
‘’KÜRESEL ISINMANIN DÜNYA GIDA SORUNUNA ETKİLERİ’’
YARIŞMANIN AMACI
Küresel ısınmanın sebebi olan ‘’insan’’, acaba sebep olduğu bu sorundan yine kendisinin etkileneceğinin ne kadar farkında?
Bu sorudan yola çıkarak düzenlediğimiz yarışmanın amacı; öğrencilerimizin küresel ısınma sorununun çözüm anahtarının bizde olduğu farkındalığını artırma ve diğer bireylere aktarma ile kamuoyu üzerinde dikkat çekmektir.
TÜRÜ
Makale Yarışması
HEDEF KİTLE
İlköğretim 4 Ortaokul 5, 6 ve 7. Sınıflar
YARIŞMA TAKVİMİ
BAŞVURULAR, EN GEÇ 15.KASIM.2012 TARİHİNE KADAR BAŞVURU FORMU İLE BİRLİKTE MAKALE ONLİNE OLARAK WEB ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.
KATILIM ŞARTLARI
BU YARIŞMAYA, 2012–2013 ÖĞRETİM YILINDA İSTANBUL’DA BULUNAN RESMİ/ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULLARININ 4, 5, 6 ve 7. SINIFLARINA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER KATILABİLİRLER.
HER OKUL, DİLEDİĞİ KADAR ÖĞRENCİSİNİ YÖNLENDİREBİLİR.
YARIŞMA BAŞVURULARI 15.KASIM.2012 TARİHİNDE SONA ERECEKTİR. BU TARİHTEN SONRA BAŞVURU KABUL EDİLMEYECEKTİR.
YARIŞMA ŞARTLARI
1.YARIŞMAYA GÖNDERİLEN MAKALELER,14.06.1973 TARİH VE 1739 SAYILI MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNUNDA İFADESİNİ BULAN TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİN TEMEL AMAÇLARI VE TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİN TEMEL İLKELERİNE UYGUN OLMALIDIR.
2.MAKALE EN FAZLA 1 A4 SAYFA UZUNLUĞUNDA CALİBRİ YAZI KARAKTERİ 10 PUNTO DÜZENİNDE OLMALIDIR.
3.KATILIMCILAR, BİRDEN FAZLA MAKALE İLE KATILABİLİRLER. BİRDEN FAZLA MAKALE İLE YARIŞMAYA KATILAN KATILIMCILAR HER MAKALE İÇİN AYRI BİR BAŞVURU FORMU DOLDURMALIDIR.
4.YARIŞMAYA SON KATILIM TARİHİ 15.KASIM.2012 DİR. BU TARİHTEN SONRA GÖNDERİLEN MAKALELER DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR.
5.BAŞVURULAR EN GEÇ YUKARIDA BELİRTİLEN TARİHE KADAR, www.dogakoleji.com ADRESİ ÜZERİNDEN YAPILMALIDIR.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: ATAŞEHİR DOĞA KOLEJİ-GENEL MERKEZ
BARBAROS MAH. HALK CAD. KARDELEN SOK. NO:2
INCITY C BLOK ATAŞEHİR-İSTANBUL
TELEFON: 0 216 547 90 00
SEÇİCİ KURUL
DOĞA OKULLARI SOSYAL BİLGİLER BÖLÜM BAŞKANI-SERKAN DEMİR
DOĞA OKULLARI TÜRKÇE BÖLÜM BAŞKANI-HURİHAN YILDIRIM
ÖDÜLLER
YARIŞMA 1.Sİ 02-11.ARALIK. 2012 TARİHLERİ ARASI YAPILACAK OLAN AMERİKA-KANADA GEZİSİNE ÜCRETSİZ KATILABİLECEK.
YARIŞMA TAKVİMİ
SON BAŞVURU TARİHİ:15.KASIM.2012
SONUÇLARIN DUYURULMASI:20.KASIM.2012
Açıklama: 5846 Sayılı Yasa gereği, ödül alsın veya almasın yarışmaya gönderilen tüm eserlerin her türlü kullanım hakları -bedelsiz olarak- yarışmayı düzenleyen DOĞA Okulları’na ait olacaktır. Eserlerin başkasına ait, alıntı veya kopya olmaması gerekir. Yarışmaya katılan her öğrenci ve velisi bu şartları kabul etmiş sayılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin