Kore Eureka Günü 2015

Pazara yönelik Ar-Ge ve Yenilik Projelerinin desteklendiği EUREKA Programı kapsamında, 20-22 Mayıs 2015 tarihlerinde, Güney Kore’nin Seul kentinde “KORE EUREKA GÜNÜ 2015 Etkinliği” düzenlenecektir.

Küresel boyutta farklı bölgelerde teknolojik işbirlikleri yaratmak için büyük bir fırsat olan etkinlik süresince; EUREKA ve bileşenlerinin tanıtımı yapılacak, Kore-Avrupa Teknoloji İşbirliği Forumu ve Uluslararası Teknoloji Ağ Forumu gerçekleştirilecek ve EUREKA üyesi ülke kuruluşları arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir. Etkinlikte ayrıca “KORE EUREKA Günü Ödülleri” sahiplerini bulacaktır.

KORE EUREKA Günü 2015 etkinliğinde “IT and convenient life, safe and secure societies tomorrow, healthy society into action, sustainable living for a greener future” teknoloji tema başlıklarında firmalar ve araştırmacılar arasında birebir görüşmeler gerçekleştirilecektir.

İkili görüşmelere katılmak isteyen firmaların bağlantıyı tıklayarak en geç 10 Mayıs 2015’ekadar kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen ve Ar-Ge ve Yenilik projesi fikri olan firmalara Kurumumuzca seyahat desteği (ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti) verilebilecektir. Seyahat desteğine başvurmak isteyen firmaların etkinlik web sayfasından gerçekleştirecekleri başvuru ve birebir görüşme kayıt çıktılarını, TÜBİTAK tarafından hazırlananyurtdışı seyahat desteği başvuru formu,  ortak arama formu ve özgeçmişleri ile birlikte en geç 4 Mayıs saat 12:30’a kadar eureka@tubitak.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Firmaların yurtdışı seyahat destek başvuruları, başvuru formundaki sorulara verilen cevaplar dikkate alınarak yapılacak değerlendirme sonucu uygun bulunan firmalar seyahat desteğinden faydalanabilecektir. Gerek duyulduğu durumlarda başvuru sahiplerinden detaylı bilgi talep edilebilecektir.

Etkinlik Programı

http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/kore-eureka-gunu-2015