Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Çocuklara Doğada Bilim

Doğada Bilim
Doğada Bilim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 17 Eylül Pazar günü çocuklara yönelik “Doğada Bilim” etkinliği düzenleyecek. Derince Çınarlıdere Mesire Alanında gerçekleşecek etkinliğe katılmak isteyen çocuklar için kayıtlar başladı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi tarafından gerçekleştirilecek Doğada Bilim etkinliğine katılım sağlamak isteyen 8 ila 13 yaş arası çocuklar için başvurular kocaelibilimmerkezi.com adresi üzerinden yapılacak.

Kocaeli Bilim Merkezi’nin düzenleyeceği, doğal süreçlerin bilimsel bakış açısıyla anlaşılmasını desteklemek amacıyla Çınarlıdere’de gerçekleşecek Doğada Bilim etkinliğinin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Program kapsamında 09.00-12.30 arasında 8-10 yaş arası, 13.30-17.00 saatleri arasında ise 8-13 yaş arası çocuklar etkinliklere katılım sağlayacak.

Etkinlikte çocuklar;

Doğada bulunan çeşitli bitki ve hayvanları tanıyacak,
Bitki ve hayvanların yaşam döngülerini öğrenecek,
Doğada bulunan çeşitli doğal kaynakları tanıyacak,
Doğada bulunan çeşitli doğal süreçleri gözlemleyecek,
Doğada bilim yapmanın keyfini çıkaracak.
Doğada Bilim etkinliği, çocukların çevre bilincini geliştirmelerine ve doğayla daha yakından tanışmalarına katkı sağlayacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 17 Eylül Pazar günü Derince Çınarlıdere Mesire Alanında, 8-13 yaş arası çocuklara yönelik “Doğada Bilim” etkinliği düzenleyecek. Etkinlik kapsamında, çocuklar doğada bulunan nesneleri ve süreçleri bilimsel bakış açısıyla tanıma fırsatı bulacak.

Etkinlikte, çocuklara doğada bulunan nesnelerin özellikleri ve işlevleri, doğal süreçlerin nasıl gerçekleştiği, çevrenin korunması için neler yapılması gerektiği gibi konularda bilgiler verilecek. Çocuklar ayrıca, doğada gözlem yapma, bilimsel deneyler yapma ve oyunlar oynama gibi aktivitelere de katılabilecek.

Etkinliğe katılmak isteyen çocuklar, kocaelibilimmerkezi.com adresinden online olarak başvuru yapabilecek.

Etkinlik programı şu şekilde olacak:

 • 00-12.30: 8-10 yaş arası çocuklar
  • Doğada gözlem yapma
  • Bitkilerin yapısını inceleme
  • Hayvanların yaşam döngülerini tanıma
  • Çevre kirliliğinin etkilerini öğrenme
 • 30-17.00: 8-13 yaş arası çocuklar
  • Bilimsel deneyler yapma
  • Doğada bulunan nesneleri kullanarak sanatsal çalışmalar yapma
  • Eğlenceli doğa oyunları oynama

Doğada Bilim etkinliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara yönelik eğitim ve kültür hizmetlerinden biri olarak düzenleniyor. Etkinlik, çocukların doğaya ve bilime ilgisini artırmayı ve çevre bilincini geliştirmeyi amaçlıyor.

Kayıtlar 12 Eylül’e kadar devam edecek.