Kitapların İzinde Yolculuk/Journey In The Trail Of Books eTwinning Projesi

2020-2021 Eğitim öğretim yılında  “Kitapların İzinde Yolculuk/ Journey In The Trail Of Books” eTwinning projemize; Türkiye’den 10, Romanya’dan 2 ve İspanya’dan bir ortakla başladık. Kuruculuğunu Antalya Şehit Cennet Yiğit Anaokulundan Miray ÖMEROĞLU ve Gülsüm Ahmet Şimşek Anaokulundan Sevinç ÖZTÜRK’ün yaptığı projemiz uluslararası bir Avrupa projesidir.

Amacımız; çocukların nitelikli kitaplarla buluşmasını sağlamak, çocukların dil gelişimlerine katkıda bulunmak, çocuğun okuduğu, dinlediği kitaplardan yeni deneyimler kazanmasını sağlamak, çocuk kitaplarından yola çıkarak sınıf içi etkinliklerimizi çeşitlendirmek ve zenginleştirmek. Çocukları kitapların yazarlarıyla tanıştırarak bir araya getirmek amaçlarıyla Şubat ayında yola çıktık.

Her ay önceden belirlenmiş olan bir temalara uygun ikisi önceden belirlenmiş, bir tanesi öğretmen seçimine bırakılmış, bir tanesi de yazarını tanımaya yönelik olan hikaye kitapları sınıfta çocuklara okunmuş ardından kitapla ilgili sınıflarda çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Ayrıca işbirlikçi çalışmalar, ortak ürünler ve oyunlarla zenginleştirdiğimiz projemizde farklı web 2.0 araçları kullanarak teknolojiyi etkin kullandığımız eğlenceli ve verimli bir proje olmuştur. Projemiz Şubat ayında başlamış olup Haziran ayında sona erecektir. Yaptığımız tüm çalışmaları okullarımızın web sitelerinde, projemize ait sosyal medya hesaplarında ve blok sayfamızda paylaşmaktayız.

Projemizin Tanıtım Videosu

 

Projemizin İsmini Kodlayarak Yazıyoruz Ortak Ürünümüz 

 

 

”eTwinning Günü Kutlu Olsun” Ortak Ürünümüz

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

19 + nine =