İTÜRO 2011

Robot severlerin büyük ilgi gösterdiği, her geçen yıl artan katılımcı kitlesiyle, mücadelenin en yüksek seviyede olduğu, robotik sevdalılarının merakla beklediği İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Olimpiyatları (İTÜRO) beşincisi ile karşınızda! Kontrol ve Otomasyon Kulübü’nün (OTOKON) düzenlediği İTÜRO 2011, 31 Mart, 1-2 Nisan tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yapılacak.

İTÜ Robot Olimpiyatları, robotik alanıyla ilgili herkesin dikkatini çeken, her seviyeye uygun kategorileri, konusunda uzman konuşmacılarıyla robotik meraklılarına farklı bakış açıları sunan konferansları, Türkiye’de üretilen robotik projelerinin endüstriye uygunluğunu sorgulamak ve katma değeri yüksek projeler yapılması için sanayici, öğrenci, akademisyen üçlüsünü bir araya getiren seminerleri ile robotik camiasının her türlü sorunlarına çözüm arayan bir organizasyonla daha misafirlerini bekliyor!

Gelişmekte olan çağdaş Türkiye’de, dünya ile paralel olarak robotik alanına olan ilgi her geçen gün büyük bir hızla artmaktadır. İTÜRO ekibi olarak Türkiye’de robotik alanında yapılan çalışmaların önemini ve geldiği noktayı göstermek amacındayız. Bu amaç doğrultusunda İTÜRO’da bu sene de yenilikçi ve ilgi çekici seminerler-eğitimler, sergiler, paneller ve en önemlisi yarışmaları sizlere sunuyor olacağız. Mini Sumo, Basit Çizgi İzleyen, Gelişmiş Çizgi İzleyen, Süpürge, Yangın Söndüren, Kendini Dengeleyen Robot, Serbest Kategori ve bu sene eklenecek yepyeni kategorilerde yarışacak olan robotların kayıtları 15 Ocak tarihinde başlayacak.

Yarışmak, eğlenmek, bilgilenmek ve robotik alanındaki son projeleri görmek istiyorsan İTÜRO seni bekliyor…