İTÜ KIŞ BİLİM OKULLARI BAŞLIYOR

Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim adamını çıkarmanın en iyi yolu İTÜ Bilim Merkezi’ndeki  Eğlen Bilim okullarından geçiyor.. Hayal gücü, pratik  ile,  eğlenmek öğrenmekle birleşiyor!   Çünkü biliyoruz ki bilim her şeyin içinde ve aslında çok eğlenceli ..

İTÜ Bilim Merkezi  İstanbul’un merkezi olan Taksim’de yer almakta ve bünyesinde çocuklar için 100’e yakın deney birimi bulundurmaktadır.  Sahip olduğu geniş iç mekanın yanı sıra, çocukların güvenle oynayabilecekleri büyük yeşil alanlara da sahiptir.

Öğrenci servisi hizmetimiz bulunmaktadır.

2012 SÖMESTR TATİLİ:
ÇILGIN BİLİM KIŞ BİLİM OKULU  23 Ocak – 3 Şubat 2012  (Yaş: 7-11)
İTÜ Bilim Merkezi Kış Bilim okulu bu kış yine farklı ve eğlence dolu!

Atölyelerimiz TRT Çocuk’ta!

Programında sihirli kimya karışımları, enerji ve iklim atölyeleri, astronomi, roket, geri dönüşüm atölyeleri, aerodinamik deneyleri ve böcek avı gibi bir çok bilim atölyesi ve eğlence aktivite barındıran, bunun yanında İstanbul’da Havacılık Müzesi ve Planetaryum gezilerini de içeren, hafta içi toplam 10 gün süren bir temel bilim- eğlence okulu.  Yaz Bilim Okulu’nun ayrıntılı programına buradan ulaşabilirsiniz.

Katılım ücreti: 800 TL (Tek haftalık katılım ücreti: 500 TL)

İTÜ mezunu ve mensuplarına ve kamu çalışanlarına %10,  kardeş katılımcılara %5 indirim uygulanır.

                    ELEKTRONİK OKULU   23 Ocak – 3 Şubat 2012  (Yaş: 7-10)

7 -10 yaş arası teknolojiye meraklı arkadaşlarımızla  5 gün boyunca İTÜ Bilim Merkezi’nde tıpkı birer elektronik mühendisi gibi çalışıyor, devreler tasarlıyor, oyuncaklar üretiyor ve projelerimizle elektronik dünyasına dev bir adım atıyoruz !”

Elektronik programının ayrıntılı etkinlik programına  buradan ulaşabilirsiniz

25 katılımcı ile gerçekleştirilecek olan “Elektronik Okulu”  pzt – cuma arasında 09:30 – 16:30 saatleri arasında düzenlenecektir. Katılımcının eğitimler süresince oluşturduğu elektronik ürünler akademi sonunda kendilerinde kalacaktır.

Katılım ücreti: 500 TL

İTÜ mezunu ve mensuplarına ve kamu çalışanlarına %10,  kardeş katılımcılara %5 indirim uygulanır.

    UÇAN MAKİNELER: MODEL UÇAK OKULU  (YENİ !)  7-10 ve 11-14 Yaş Grubu
23 Ocak – 3 Şubat 2012
Uçmayı yeniden keşfediyor, uçan bir makineyi baştan tasarlıyoruz. Hava ile ilgili tiyatro gösterileri izleniyor, deneyler yapılıyor, havacılık müzesi geziliyor, uzay keşfediliyor. Parçalar birleşiyor, modeller oluşuyor. Sonunda uzaktan kumanda edebildiğimiz, havada süzülen uçaklar ortaya çıkıyor. Üstelik herkesin yaptığı uçaklar kursun sonunda kendisinde kalıyor!..

Katılım ücreti: 500 TL

7-10 Yaş Model Uçak programının ayrıntılı etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz

11-14 Yaş Model Uçak programının ayrıntılı etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz

İTÜ mezunu ve mensuplarına ve kamu çalışanlarına %10,  kardeş katılımcılara %5 indirim uygulanır.

“OKULDAN ÖNCE BİLİM” : 4-6 Yaş Grubu için Bilim Okulu!!
23 Ocak – 3 Şubat 2012
Türkiye’de  4-6 yaş grubundaki minik meraklılar için de artık eğlence dolu bir bilim okulu var!  Bu okul içinde baloncuklardan kuklalara, zevkli ışık-gölge oyunlarından basit robotlara kadar birçok bilimsel konu, eğlenceli bir atmosfer içinde sunuluyor. Aktivitelerde her şey çevrenin ve doğanın algılanmasına yönelik, fikir üretme temeline dayanıyor. Kursun sonunda katılımcılar Minik Mucit sertifikası ile ödüllendiriliyor.

“Okuldan Önce Bilim” programının ayrıntılı etkinlik programına  buradan ulaşabilirsiniz:

Kontenjan: 15 öğrenci

Katılım Ücreti: 800 TL (1 hafta katılım 500 TL)

İTÜ mezunu ve mensuplarına ve kamu çalışanlarına %10,  kardeş katılımcılara %5 indirim uygulanır.

Önceki Okullarımız:
ARKEOLOJİ OKULU
8 Ağustos – 12 Ağustos 2011 (2.DÖNEM), 12 Eylül – 16 Eylül 2011 (3.DÖNEM)
Arkeoloji okulumuzda bir arkeolog meslek hayatı içerisinde ne gibi şeylerle karşılaşıyorsa, bunları bulduk, modelledik ve çocuklar için beş gün boyunca yaşanabilen bir deneyime dönüştürdük. Mumya yapımı, restorasyon, gerçek kazı çalışması, tümleme, orienteering, çivi yazısı atölyeleri yapılan aktivitelerden bazıları..

                     Ekoloji Yaz Okulu  30 Ağustos – 3 Eylül 2010
Ekoloji temalı yaz okulumuz  geçtiğimiz yaz İTÜ Bilim Merkezi ve Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi ile birlikte düzenlendi. Her iki kurumun tecrübelerinin çocuklarımıza aktarılabilmesi için eğitimlerin 2 günü İTÜ Bilim Merkezi’nde, 3 günü ise Zeytinburnu TBB’de yapıldı.

Programa katılan 15 öğrencimiz ekoloji, enerji, iklim değişikliği, botanik konularında eğitim ve atölyelere katıldı, kursun sonunda da “Doğa Dostu” sertifikası ile ödüllendirildiler.

“Mutfakta Bilim” Günleri
Artık hem bilim insanı hem de harika bir aşçı olmak mümkün!  Burada bütün deneyler besin maddeleri ve basit mutfak gereçleri ile yapılıyor ve mutfağımız en eğlenceli laboratuarımız haline geliyor. Organik yangın söndürücü, dilin tad algısı, ağızda patlayan baloncuklar, hızlı soğutma ile dondurma yapımı atölyeleri bu kapsamda çocuklar ile yapılan atölyelerden bazılarıdır.

“Mutfakta Bilim” 2 gün sürmektedir. Bu programımız daha küçük gruplar için de açılabilmektedir. İlginiz doğrultusunda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

            Bu okullar kapsamında şimdiye kadar İTÜ Bilim Merkezi’nde 21 kurs açılmış ve toplam yaklaşık 800 çocuk bu kurslardan yararlanmıştır.