İTÜ İEEE ProjeKent 2013

İstanbul Teknik Üniversitesi IEEE öğrenci kulübü, bu yıl 8-9 Nisan’da 5.si düzenlenecek olan ProjeKent 2013 ile Türkiye’de günümüzde en çok desteklenen AR-GE sektörünü ele almaya hazırlanıyor.

Öğrenci-Sanayi-Üniversite üçlüsünü bir araya getirerek genç mühendis adaylarının gelişen AR-GE sektörü hakkında bilgilenmesi ve AR-GE’nin Türkiye’deki yerini anlatmayı amaçlayan ProjeKent’te bu yıl, yurt dışında ülkemizi temsil etmiş ve dünya derecelerine girerek Türkiye rekorları kırmış proje takımları buluşuyor. İnsansız hava aracı üreterek Dünya 4.sü olan İTÜ ATA Takımı, Türkiye ve Asya’da bir ilki gerçekleştiren PARS Roket Takımı fuar alanında olacaklar. Ayrıca İTÜ IEEE Laboratuvar Komitesinin geliştirmeye devam ettiği TeslaCoil, Arı Çekirdek programında Türk Telekom özel ödülü ve Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi desteği almayı başaran EleCreate ise kablosuz enerji aktarımı teknolojisini tanıtacak ve birçok proje sergilenecektir.

Aynı zamanda ziyaretçilerine AR-GE konusunda büyük işler başarmış şirketlerin mühendisleriyle bire bir sohbet edebilme fırsatı sunan ProjeKent 2013, kendi bünyelerinde bulunan İTÜ IEEE Laboratuvar komitesi tarafından ziyaretçilerine elektronik devreler kurma şansı veriyor.

Türkiye’nin AR-GE temalı en büyük öğrenci etkinliği olan ProjeKent 2013 aynı zamanda 12000 TL ödüllü yarışmasını sonuçlandırarak ödül töreni ile AR-GE sektörüne hizmet sunmaya devam edecek.

Sektörün önde gelen isimlerinin yapacağı sunumlar ve gün sonunda gerçekleşecek olan sosyal konuk sohbetleri ile renklenecek olan ProjeKent 2013 katılımcılarına geleceklerine yön verme fırsatı sunuyor.

ProjeKent 2013 Türkiye’de gelişen AR-GE sektörüne, öğrenci sanayi üniversite işbirliğini geliştirerek hız kazandırmayı amaçlıyor.

Projekent Web Sitesi için            :

Facebook Sayfası                            : https://www.facebook.com/projekent

how to learn italian online

Twitter Sayfası                 : https://twitter.com/ProjeKent

zp8497586rq