İSTEK Okulları Yabancı Diller Konferansı

Ülkemizde yabancı dil edinim sürecinde olan öğrencilerin sürdürülebilir bir gelişim planı yoktur. İSTEK Okulları olarak bu ihtiyaçtan yola çıkarak, devlet ve özel okullarda görev yapan İngilizce öğretmenlerine yönelik bir Yabancı Diller Konferansı düzenledik.

Amacımız İngilizce öğretmenlerinin dil edinim süreci karakteristiğini içselleştirmeleri; kısıtlı içerik, kaynak veya ders saati ile de üretken dil becerilerinin gelişebileceği yöntemler ve yaklaşımlarla donatılması; ölçme ve değerlendirmenin sadece sayılardan ibaret olmayıp öğretmen, öğrenci, veli ve okul idaresi dörtgeninde sınıf içi çalışmaların optimum düzeyde faydalı hale getirilmesinde çok önemli bir kaynak olduğunun altının çizilmesi; veri analizi ile sağlıklı karar mekanizması arasındaki korelasyonun pekiştirilmesidir.

Kimler Katılabilir?
Konferans, İstanbul’daki tüm özel ve devlet okullarının İngilizce öğretmenlerine açık ve ücretsizdir.

19 Ekim 2019 Cumartesi, 09.30 – 17:30
Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi

KONUŞMACILAR

İpek Bulduk Cooley
Foreign Language Acquisition Process/Yabancı Dil Edinim Süreci

Prof.Sarah Mercer
Teacher Wellbeing and Learner Psychology: Exploring The Connections/ Öğretmen Esenliği ve Öğrenci Psikolojisi: Bağlantıların Keşfi

Theresa Doğuelli
Maximum Student Discourse with Limited Content/Sınırlı İçerikle Maksimum Üretken Dil Becerisi

Doç. Dr. Hossein Farhady
Foreign Language Assessment and Evaluation /Yabancı Dilde Ölçme Değerlendirme

Our Aim
Our aim is to enable English teachers to internalize the characteristics of the language acquisition process; learn methods and approaches that allow them to develop productive language skills even with limited content, resources, and class hours; emphasize the fact that assessment & evaluation is not merely a compilation of figures, but an invaluable resource in optimizing class work; and reinforce the correlation between data analysis and decision making. sound decision-making mechanism.

Why Do İSTEK Schools Organize Foreign Languages Conference?
There is no sustainable development program applicable to the students who are in the process of foreign language acquisition in our country. Considering this need, as İSTEK Schools, we have taken the initiative to organize a Foreign Languages Conference for English teachers working in public and private schools.

Who Should Attend?
All English teachers teaching in public and private schools are welcome to attend the conference free of charge.

İletişim Bilgilerimiz
E-Mail : yabancidillerkonferansi@istek.k12.tr
Tel : (0216) 326 34 15 (7 hat)

http://yabancidillerkonferansi.istek.k12.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here