İstanbul Üniversitesi’nden Hakkâri’ye Yardım Eli

İstanbul Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO’nun 2-6 yaş grubu çocuklara yönelik düzenlediği “Hava Soğuk Ellerimi Tutar mısın?” kampanyasına destek veriyor.

Yoğun kış şartlarında zor günler geçiren Hakkârili çocuklarından elinden tutmayı amaçladıklarını ifade eden İÜ Rektörü Prof Dr. Yunus Söylet, “Nasıl Van için tek yürek olduksa Hakkâri için de öyle olacağız.” diyerek kampanyaya destek verdiklerini açıkladı. İÜ Rektörü Prof Dr. Yunus Söylet, kampanya ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Kampanya oldukça anlamlı ve değerli. Kış giderek şiddetini arttırıyor. Bunun için elimizden geldiğince hızlı şekilde hareket edeceğiz. Hakkarili çocuklarımızın ellerini havada bırakmayacağız. Türkiye’nin en köklü üniversitesi olarak çocuklarımıza destek olmaya yönelik olan bu kampanyaya destek veriyoruz. Kampanyayı, İÜ sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi’miz aracılığı ile öğretim üyelerimize, idari personelimize ve öğrencilerimize duyuracağız. Bu tür sosyal sorumluluk kampanyalarına da her zaman destek vereceğiz.”

Kampanya kapsamında kullanılmamış giyim eşyaları kabul edilecek. İhtiyaç olan giyim eşyaları şunlardır:

Kız/Erkek mont, kaban ve kazak: 2-3-4-5-6 Yaş
Kız/Erkek ayakkabı ve bot: 2-3-4-5-6 yaş (22-36 numara arasında)
Çocukların kışlık giyecek yardımını kapsayan kampanya 1 hafta sürecek. Yardımlar İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde toplanarak tasnif edilecek.

Perşembe akşamı (27 Aralık 2012) mesai bitimine kadar toplanan eşyalar, direkt olarak Hakkâri Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na gönderilecek.

İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin