Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci Yarışmalarıİlkokul Öğrencileri Takı Tasarım Yarışması

İlkokul Öğrencileri Takı Tasarım Yarışması

İSMETPAŞA İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ
“TAKIMI TASARLIYORUM” BAŞLIKLI
TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

YARIŞMANIN ADI: “Takımı Tasarlıyorum”

YARIŞMA KONUSU: Kendi üretimiz olması koşuluyla herhangi bir takıyı tasarlayabilirsiniz.

YARIŞMANIN AMACI:
– Öğrencilerde, el becerileri ile üretim süreçlerinin her aşamasına etkin bir şekilde katılmanın önemini kavratmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak,
– Tasarlamanın ve orijinal bir ürün ortaya çıkarmanın insanı geliştirdiği; özgün olmanın öğrencide özgüven oluşturduğu hakkında öğrencilerimizde bilinç geliştirmek.
– Öğrencileri küçük yaşlarda: Üretim süreçlerine aşina bir hale getirmek ve öz değerlendirmelerini yapmalarını sağlamak,
– Duygu, düşünce ve hayallerin tasarım ile ifade edilmesini sağlamaktır.

YARIŞMANIN TÜRÜ:
Takı Tasarım Yarışması.

YARIŞMANIN KAPSAMI ve KATILIMCILAR:
Resim yarışmasına Türkiye genelindeki resmi ilkokullarda öğrenim gören bütün öğrenciler katılabilecektir.

BAŞVURU ŞARTLAR’:
-Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24.03.2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.06.2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.

-Etkinlik ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir. -Katılım, gönüllülük esasına göre yapılacaktır.

– Takılar istenilen ölçülerde yapılabilecektir.

-Tasarımlar: Misina örme tekniği, Hazır tel ve çivileme tekniklerinden biri kullanılarak yapılmalıdır.

-Yarışmada 1. 2. ve 3. olan öğrencilerimize ödül verilecektir. Ayrıca komisyon tarafından 1 öğrenciye mansiyon ödülü verilecektir.

-Eserle birlikte, esere ait bilgi kartı da gönderilecektir. Gönderilen bilgi kartına sırasıyla AD, SOYAD, OKUL, SINIF, NUMARA ve DANIŞMAN ÖĞRETMEN bilgileri yazılacaktır.

-Öğrenciler yarışmaya sadece bir ürün ile başvuru yapacaktır.

-Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasında ve eserinin farklı etkinlik, video vb. ortamlarda Kullanılmasında onayının olduğuna dair ekte belirtilen formu elle doldurup başvuru esnasında eserle birlikte göndereceklerdir. Veli izin yazısı gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.

-Yarışmaya katılım aşamasında başvuru yapan engelli yarışmacıların başvuru formunda durumlarını beyan etmeleri durumunda kayıt veya ödül sürecinde ihtiyaç duyulması halinde muhtemel yardım imkanları sağlanacaktır.

-Katılımcı, başvuru için gönderdiği takının, başvuruyu yaptığı andan itibaren eserin tüm hakkını îsmetpaşa İlkokulu’na devretmiş sayılır, hiçbir hak talebinde bulunamaz.

-Katılımcı, yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı ve başka yerde kullanıldığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.

-Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler komisyon tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır.

-Ödül almaya hak kazanan takıların değerlendirilmesinde; yarışmanın başvuru şartlarına uygun, takı tasarım tekniği kullanılarak yapılmış olmasına dikkat edilecektir.

– Hasar görmüş, kopmuş, eksik gönderilmiş eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Gönderilen takılar oluşturulacak komisyon vasıtasıyla ismetpaşa ilkokulu’nda değerlendirilecek 1.2. ve 3. olan eserler ile mansiyon ödülü olan eser ismetpaşa İlkokulu tarafından 20.06.2022 günü okul web sitesinde ilan edilecektir.

-Kazanan öğrencilerin ödülleri (il içi ve il dışı dahil olmak üzere) ismetpaşa İlkokulu Müdürlüğü tarafından kendilerine kargo yoluyla ulaştırılacaktır.

-Öğrencilerden yarışmaya katılımlarında, velisinin yazılı ve imzalı olarak doldurduğu Ek-1 ve Ek-2 formu ile katılımcı tarafından gönderilen eserin aslı alınacaktır.

-Eserler, ismetpaşa İlkokulu’na Ek-1 ve Ek-2 eserle birlikte aynı zarfın içinde ismetpaşa İlkokulu’na kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Kargo ücreti gönderici tarafından karşılanacaktır.
Adres: ismetpaşa İlkokulu, Ziya Gökalp Malı. Yeşil SokNo:9 Sur/Diyarbakır Posta Kodu: 21100
Yarışmaya başvuran yarışmacılar yarışma hakkındaki bilgilendirmeleri ismetpaşa İlkokulu web sitesinden takip edebilirler, (https://ismetpasailk.meb.k12.tr/)
-Yarışma ile ilgili her türlü yazışma ve bilgi almak için aşağıdaki adres ve telefon numarası kullanılacaktır.

İsmetpaşa ilkokulu Adres: Ziya Gökalp Mah. Yeşil Sok No:9 Sur/Diyarbakır Telefon: 0 507 920 37 80 (https://ismetpasailk.meb.k 12.tr/)

SON BAŞVURU: 23 MAYIS 2022

ÖDÜLLER
Resim yarışmasında dereceye girenler için
-Birinciye: Başarı Belgesi, Spor Ayakkabı
-İkinciye: Başarı Belgesi, Basketbol Topu
-Üçüncüye: Başarı Belgesi, Masa Tenisi Raket Seti
-Komisyon Mansiyon Özel Ödülü: Katılım Belgesi, Okuma Seti

ÖDÜLLERİN NİTELİKLERİ, BÜTÇESİ VE KAYNAĞI:
– Spor Ayakkabı 200 TL
– Basketbol Topu 150 TL
– Masa Tenisi Raket Seti 100 TL
– Okuma Seti 75 TL
Hediyelerin toplam değeri: 1 Adet Spor Ayakkabı (200 TL) + 1 Adet Basketbol Topu (150 TL) +1 Adet Masa Tenisi Raket Seti (100 TL) + 1 Adet Okuma Seti (75 TL)
Bütçe 525,00 TL tutarındadır.
Bütçe kaynağı İsmetpaşa İlkokulu Aile Birliği’dir.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.