İELEV Maker Faire ve Roborave Turkey başvuruları açıldı!

Robot Yarışması

İELEV Maker Faire ve Roborave Turkey başvuruları açıldı!
Her yaş grubundan maker ruhunu taşıyan katılımcıların yer alacağı İELEV MAKER Faire’de okullarınızda yürüttüğünüz başarılı uygulamaları, farklı okullardan gelecek öğrencilerle paylaşmak ister misiniz?

İELEV Maker Faire öğrenmekten ve paylaşmaktan keyif alan meraklı öğrencilerin, kısacası geleceğin bilim insanlarının bir araya getirilerek projelerinin sergilenebilmesi için bir sahne görevi üstlenmektedir.

Etkinliğin amacı, “maker”ların yaptıkları ürün ve projeleri paylaşmaları, farklı atölye çalışmaları ile bildiklerini birbirlerine aktarmaları, inovatif örneklerle girişimcilik hareketine destek olmalarıdır.

4 Mayıs 2019
http://makerfaire.ielev.k12.tr
ROBORAVE YARIŞMASI
YARIŞMA ŞARTNAMESİ
Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışmanın Amacı

Öğrencilere, çeşitli görevleri gerçekleştirecek robotları nasıl tasarlayacaklarını, inşa edeceklerini, programlayacaklarını ve test edeceklerini öğreten bir robotik yarışmasıdır. Amacımız öğrencilerin, öğrenirken eğlenmelerini sağlamak, paylaşmak ve takım çalışmasını desteklemektir.

Kategoriler:

Sumo Robot
Girişimcilik
Çizgi İzleyen
Sumo Robot Kategorisi

HEDEF: Bir veya daha fazla rakip sumo robotunu yükseltilmiş bir güreş halkasından çıkarabilecek, özerk bir robot tasarlamak, inşa etmek ve programlamak.

ROBOT: Robotun ağırlığı ortaokul/lise kategorisi için 2 kg’ı aşamaz. Robot tabanı 400 cm2’yi aşamaz, yüksekliği sınırsızdır. Rakibin robotuna zarar verebilecek veya rakip IR sensörlerini doyurabilecek herhangi bir parçanın veya sistemin kullanılması yasaktır.

PARÇA: Halka, ~ 5 cm siyah kenar kenarlığına sahip yaklaşık ~ 122 cm çapında bir beyaz dairesel alandır.

KATILIMCILAR: Ortaokul, Lise öğrencileri

Girişimcilik Kategorisi / Serbest Kategori

HEDEF: Piyasadaki tüm katılımcıların oylarını kazanacak, müşterilerin satın almak isteyecekleri yenilikçi, çalışan bir robotik ürün (otonom ve / veya uzaktan kumandalı) geliştirmek!

KATILIMCILAR: Ortaokul, Lise öğrencileri

Çizgi İzleyen Kategorisi

HEDEF: Özerk bir robot bir kuleye giden bir çizgiyi takip etmeli, durmalı, en az 1 ping pong topu bırakmalı ve 3 dakikadan kısa bir süre içinde başlangıç noktasına dönmelidir. Zaman kalırsa, robot her bölüm için belirlenmiş sayıda top vermelidir. Takım gerekli sayıda topu teslim ettiğinde zaman durur; Bununla birlikte, bir ekip gerektiğinde 3 dakikayı da kullanabilir.

ROBOT: Robotun hacmi 65030 cm3’ü geçmemelidir, birden fazla sensöre ve işlemciye izin verilir.

PARÇA: Parça, siyah çizgili beyaz bir dikdörtgendir. Siyah çizginin genişliği ve rotadaki kesişme sayısı bölünmeye bağlıdır. Kule, üst kısmında 10 x 10 cm açıklık bulunan 35 x 10 x 20 cm boyutlarında kartondan yapılmış bir küboidtir.

SÜRE: Görevi tamamlamak için robotun 3 dakikası olacaktır.

KATILIMCILAR: Ortaokul, Lise öğrencileri

YARIŞMA KAYDI
https://roboraveturkey.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin