HAYALİMDEKİ SATRANÇ RESİM YARIŞMASI

Ankara – Çankaya Rotary Kulübü ile Gökyay Vakfı ortaklaşa “Hayalimdeki Satranç Takımı” isimli bir satranç resim yarışması açmışlardır.

AMAÇ: Taraflar, gençlere ve ailelerine satrancın kişilik geliştirmedeki rolü, gençlere verdiği katkı, hedef tespiti ve hedefe daha kolay ve etkin çalışma konusunda beceri kazandırmayı, diğer ülkeleri daha yakından tanımayı, onların tarih, kültür, sanat, örf ve adetlerini öğrenmeyi ve böylece dünya barış ve anlayışına katkıyı sağladığını göstermek amacı ile bir proje geliştirilmiştir.

KONU: Gençlerin hayal dünyasındaki satranç takımlarını resme dökmeleridir.

ETKİN KATILIM TEMİNİ: Proje Çankaya Rotary Külübü ve Gökyay Vakfı tarafından birlikte düzenlenmiştir ve böylece projeye yoğun bir katılım sağlanması amaçlanmıştır.

KATILIMCI: Yarışmayı Rotary. 2430 Bölge sınırlarındaki tüm kentlerde yaşayan 7-12 yaş grubundaki gençler bu yarışmaya katılabilirler.

ORGANİZASYONDAKİ TARAFLARA DÜŞEN GÖREVLER: Çankaya Rotary Kulübü tüm 2430 Bölge sınırları içinde kalan il ve ilçelerde yarışmayı duyurarak tanıtacak ve katılımı sağlayacaktır. GÖKYAY VAKFI yarışmayı elindeki listelerdeki satrançla ilgili kişi ve kuruluşlara tanıtacak, toplumun yarışmayı öğrenmesini sağlayacak katılımı, kendi web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında ayrıca yapılacaktır. Vakıf, her türlü afişi hazırlayarak yarışmanın duyurulmasını ve bu vesile ile katılımın artmasını temin edeceklerdir.

KATILIM SÜRE SONU: Yarışmaya 23 Nisan 2022 tarihine kadar katılınabilinir. Yarışmaya katılan eserin 23.04.2022 tarihi saat 18:00′ kadar Hacettepe Mah. Basamaklı Sk. No:3 Hamamarkası – Samanpazarı Altındağ / Ankara adresindeki Gökyay Satranç Müzesine ulaşması gereklidir. Geciken eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

JÜRİ: Türkiye Satranç Federasyonu, Gökyay Vakfıi Çankaya Rotary Kulübü’nü temsil eden birer kişiden oluşan jüri değerlendirmesi yapacaktır. Zeilname: Türkiye’de faaliyet gösteren bir Türk ressamın başkanlığında Gökyay Vakfı ve Çankaya Rotary Kulübü’nü temsilen birer kişi jüri üyesinden oluşacaktır.
Jüri Başkanı: Şükran Pekmezci
Çankaya Rotary Jüri Üyesi : Melih Salman
Gökyay Vakfı Jüri Üyesi: Sıla Yüksel

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI: Jürinin tespit edeceği 1 , 2 , 3 ile 3 tane mansiyon alan eser ve sahipleri 18.05.2022 tarihinde Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin sosyal medyasından açıklanacak ve kazananlara 21.05.2022 günü Gökyay Vakfı’nda gerçekleşecek olan törende ödülleri verilecektir.

SINIRLAMA: Yarışmalar kati süratle 3 Şahıstan bir destek ve yardım alamazlar. Jüri tarafından bu kanıya varılan eserler yarışmadan diskalifiye edilirler.

ÖDÜLLER: 1 ve 2.’lik ödülleri olarak Çankaya Rotary Kulübü kazananlara bisiklet, 3.’lük ödülü olarak Gökyay Vakfı Ankara Temalı Satranç Takımı ve mansiyon ödülü olarak da 3 katılımcıya ahşap satranç takımı hediye edilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

sixteen + twenty =