Hasan Kalyoncu Üniversitesi Dünyaya Açılıyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, IAU – Unesco merkezli ve merkezi Fransa olan Uluslararası Üniversiteler Birliği üyeliğine kabul edildi. 1950’den bu yana dünya çapında yükseköğretimde kaliteyi arttırmak amacıyla hizmet veren bir kuruluş olan IAU, 120 ülkeden yükseköğretim kurumlarını bir araya getirerek küresel sorunlar üzerine uluslararası, ulusal ve de bölgesel yükseköğretim birimlerini bir araya getirir. Bu birlik üniversitelere ve yükseköğretim ile alakalı diğer sosyal enstitülere eğitim, araştırma ve de çeşitli hizmetler yoluyla özgürlük, adalet, insan onuru ve dayanışma ilkelerini güçlendirecek çalışmalar yapıp, yüksek öğretim çerçevesinde uluslararası birliği sağlamayı hedeflemektedir.

Bu kuruma olan üyelik, üniversitelere dünya çapında çeşitli üniversitelerle yapılacak öğrenci ve akademisyen değişimi antlaşmalarında kolaylıklar sağlamaktadır.

IAU has the pleasure to advise you that the application of the Hasan Kalyoncu (Gazikent) University for membership in the International Association of Universities (IAU) was carefully reviewed by the Association. Your institution meets all the criteria for admission as set by the IAU Administrative Board and so, we are delighted to accept the application. On behalf of the IAU President and members of the IAU Administrative Board, as well as personally, allow us to express how much we look forward to welcoming Hasan Kalyoncu (Gazikent) University as a Member of the Association as soon as possible and hope that you will take an active part in our work.

Kurumun Web linki:

http://www.iau-aiu.net/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin