Global Game Jam ATOM

ODTÜ Enformatik Enstitüsü ve ODTÜ Teknokent işbirliği ile “Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi” (METUTECH-ATOM), dört senedir olduğu gibi bu sene de “Global Game Jam (GGJ) ATOM” etkinliğine ev sahipliği yapacak.

“Yenilikçi oyun geliştirme dünya maratonu” olarak da bilinen GGJ’de, katılımcılar kısa zamanda yaratıcılıklarını ve pratik zekâlarını kullanarak, en eğlenceli ve oynanabilir bilgisayar oyununu, hiç tanımadıkları kişilerle birlikte geliştirecekler. GGJ, 25-27 Ocak 2013 tarihleri arasında tüm dünya ile aynı anda gerçekleşecek ve aralıksız 48 saat sürecek. Etkinlik mekanı ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi.

2012 yılında, 48 ülkeden 246 merkez etkinliğe katılmış, 11214’den fazla oyun geliştirici, 2300’den fazla oyun geliştirmiştir. GGJ ATOM’ ise 82 oyun geliştirici ile 21 oyun geliştirilmiştir.

Türkiye’nin öncü iletişim ve teknoloji firmalarından Turkcell Teknoloji ve Microsoft GGJ ATOM’da oyun severlerle beraber olacak. GGJ süresince oyun fikirlerine destek olacaklar…

Etkinliğe yaş sınırı olmaksızın Türkiye’nin dört bir yanındaki oyun severler davetlidir. Ayrıca sürpriz hediyelerle etkinlik daha keyifli bir hale getirilecek.

Türkiye’nin yeteneklerini tüm dünyaya gösterebilmek için

Tüm oyun severleri Global Game Jam’e bekliyoruz…

BAŞVURU İÇİN: www.ggjturkey.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin