Girişim Atölyesi 2015 2. Dönem Çağrısı

Kendi işinin patronu olmak istiyorsan Girişim Atölyesi seni bekliyor!

Adaptto-Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik ve Şirketleşme Birimi tarafından her yıl açılan çağrı; yoğun ilgi ve istek üzerine bu sene 2.sini düzenliyor. ar-ge niteliği olan, katma değeri yüksek ve inovatif iş fikirlerini destekleyen Girişim Atölyesi; fikirlerin şirketleşmesini sağlayan bir ön kuluçka programıdır. 2015 1.Dönem çağrı kapsamında 108 iş fikri başvurusuna ulaşan Girişim Atölyesi; bu çağrıda daha fazla öğrenci sayısına ulaşmayı hedefliyor.

Kimler Başvurabilir?

Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile üniversitelerden son 5 yıl içerisinde mezun olmuş kişilerin başvurabildiği çağrıda; inovatif ar-ge niteliği olan teknoloji tabanlı fikirler değerlendirilecektir.

Girişim Atölyesine Katılırken…

Ön kuluçka programı ilk olarak online başvuru alınması ile başlar. Online başvurular uzman hakemler tarafından değerlendirilir. Değerlendirme sürecinden geçen iş fikirleri ile yüz yüze görüşmeler yapılır ve 20 iş fikri ‘’Girişim Hızlandırma Programı’na’’ dahil edilir.

“Girişim Hızlandırma Programı” 3 hafta sürer. Ardından yapılacak olan girişimcilik yarışması ile 12 girişimci belirlenir. Belirlenen girişimciler 6 aylık ön kuluçka programına alınırlar. 6 ay boyunca girişimcilere ücretsiz ofis temin edilir. Ön kuluçkaya seçilen tüm girişimler aylık periyotlarla izlenir ve performansına bağlı olarak bir sonraki ay döneme devam edip etmeyeceğine karar verilir.

Girişimcilerin fikirlerine sürdürebilir ticari boyut kazandırmak için fon arayışına gidilir ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan, destek sağlamaları adına danışmanlık hizmetleri sağlanır.

Girişim Atölyesi; girişimcileri, mentorler ve profesyoneller ile buluşturulup tecrübe paylaşımını sağlayan, girişimlere fon desteği bulmak adına yatırımcılar ile buluşturan bir girişimcilik merkezidir.

Fon desteği sağlanan girişimler Adaptto Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’ nde şirketleştirilir ve iş fikrinin ticarileşmesi sağlanır. 6+6 ay boyunca ücretsiz ofis tahsis edilir.

Bir şirket kurmak ipte yürümeye benzer tüm dikkatinizi verip konsantre olursanız karşı tarafa Girişim Atölyesi ile geçebilirsiniz!

Önemli Tarihler

10 Kasım 2015-15 Şubat 2016 online başvuruların alınması
16-21 Şubat 2016 ön değerlendirmeler
16-21 Şubat 2016 yüz yüze görümeler
1 Mart 2016 hızlandırma Programı
25 Mart 2016 final sunumları
1 Nisan-1 Ekim 2016 6 aylık atölye süreci

Başvuru için Tıklayınız