Geleceğin Patronları Girişimcilik Yarışması Başladı

Girişimcilik Yarışması
Girişimcilik Yarışması

Geleceğin Patronları Girişimcilik Yarışması Başladı

YARIŞMA HAKKINDA

Başvuru formu üzerinden tabi tutulacak ve Koç Üniversitesi KWorks tarafından yapılacak ön elemeyi geçen 20 proje, yine Koç Üniversitesi KWorks tarafından 2 gün boyunca verilecek olan “İş Modeli Eğitimi”ne katılmaya hak kazanacaktır.

Eğitim sonrası belirtilen tarihe kadar iletilecek olan sunumlar üzerinden tekrar elemeye tabi tutulacak olan projeler 10’a indirilecek ve belirlenen bu 10 proje İstanbul’da yaklaşık bir hafta sürecek olan Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları – Geleceğin Patronları Akademisi’ne katılma fırsatı yakalayacaktır.
Geleceğin Patronları Akademisi eğitimi sonrası yapılacak sunumlarla belirlenecek olan 6 finalist girişim, 8 Kasım 2017’de jüri karşısına çıkarak büyük ödül için yarışacaklar.

KATILIMCI KOŞULLARI

İstihdam yaratıcı ve yenilikçi proje sahibi, minimum yüksekokul ve üniversite mezunu herkes yarışmaya katılabilecektir.

Yarışmanın son başvuru tarihi 05 Ağustos 2017’dir.

Sadece www.geleceginpatronlari.com web sitesinden yapılan başvurular banka tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Katılımcıların başvuru yaptıkları sırada 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Başvuru sahibi yarışmaya ilişkin tüm detayları ve gelişmeleri web üzerinden takip etmekten sorumludur.

Koç Üniversitesi ve QNB Finansbank, başvuru formu üzerinden katılımcıları ön elemeye tabii tutacaktır. Ön eleme projenin niteliği ve başvuru sahibinin projeye dair yetkinliğine göre yapılacaktır.

Başvuru formu üzerinden tabi tutulacak ön elemeyi geçen adaylar web sitesi kanalı ile duyurulacak ve Koç Üniversitesi – KWorks tarafından verilecek olan 2 günlük İş Modeli Oluşturma Eğitimine davet edilecektir.

Ön elemeyi geçen adayların listesi ve katılacakları aşamalı eğitimlerin tarih ve lokasyon bilgisi web sitesi kanalı ile duyurulacaktır.

Eğitim sonunda katılımcılar eğitimde edindikleri bilgiler üzerinden projelerini geliştirerek Üniversitenin belirlediği formatta 03/09/2017 tarihine kadar [email protected] adresine e-mail ile göndereceklerdir.

Katılımcılar bu hazırlıkları üzerinden KWorks tarafından elemeye tabi tutulacak ve en iyi 10 proje sahibi girişimci belirlenecektir.

En iyi 10 proje sahibi girişimci Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi’ne katılmak üzere davet edilecektir..
Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi sonrası yapılacak demo sunumlar sonrası finalist 6 girişimci belirlenecektir.

Finalist girişimciler 08/11/2017 tarihinde, daha önce belirlenmiş jüri karşısında sunumlarını yapacaktır.

Ödüle hak kazanan katılımcılar web sitesinden duyurulacaktır.

Üniversite kampüsünde verilecek olan eğitim yaklaşık 1 hafta sürecektir.

Eğitim süresince katılımcılar konaklama ve yemek imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilecektir.

Final jürisi tarafından belirlenecek ve birinci olan proje sahibine Banka tarafından 50.000 TL işletme sermayesi destek ödülü verilecektir.

50.000 TL işletme sermayesi ödülüne hak kazanabilmeleri için adayların Banka’nın talep edeceği firma kuruluşunu tevsik eden belgeleri Banka’ya ibraz etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda katılımcılar azami bir yıl içinde firma kuruluşunu Banka’ya belgelemelidir.

Firma kuruluşunu teşvik eden belgeler, Şirket Kuruluş Bildirim Formu, Şirket Sözleşmesi, Oda Kaydı, Ticaret Sicil Kaydı, Tescil İlanının yapıldığı Ticaret Sicili Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri’dir.

50.000 TL işletme sermayesi ödülüne vergiler dâhil olup ilgili ödüller ödenmesi gereken vergiler kesilerek hediye çeki ile takdim edilecektir. Firma kuruluşunu azami 1 yıl içinde Banka’ya ibraz eden adaylar hediye çekini herhangi bir QNB Finansbank Şubesinden nakde çevirebilecektir.

50.000 TL işletme sermayesi ödülüne ve eğitime hak kazanan katılımcılar, bu hakları herhangi bir 3. Kişiye devretme hakkında sahip değildir.

50.000 TL katılımcılara hediye çeki düzenlenerek takdim edilecektir. Firma kuruluşunu azami 1 yıl içinde Banka’ya ibraz eden adaylar hediye çeklerini herhangi bir QNB Finansbank Şubesinden nakde çevirebilecektir .
Finalist 6 iş fikri sahibine Banka tarafından özel koşullarda Taksitli Ticari kredi imkanı sunulacaktır. QNB Finansbank piyasa koşullarına göre faiz oranlarında değişiklik yapma, kredi başvurusunu serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları reddetme hak ve yetkisine sahiptir.

Herhangi bir katılımcı birden fazla proje ile yarışmaya katılamayacaktır.

Yarışma için paylaşılacak proje birden fazla kişiye ait ise en fazla 5 kişilik takım halinde başvuru yapılabilecektir.

İlk elemeleri geçen girişimler arasında grup halinde katılım olması durumunda gruptaki kişi sayısı 10 kişilik kontenjan içinde 1 katılım olarak dikkate alınacak olup grup üyelerinden sadece 1 kişi Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi’ne katılabilecektir. Eğitime katılacak kişi grup tarafından belirlenecektir.

Başvuru formunu eksik veya yanlış dolduran adaylar, iş planları kanuna ahlaka ve adaba aykırı bulunan adaylar, iş planlarının başkaca üçüncü şahıslara ait olduğu ve/veya iş planları üzerinde başkaca 3. şahıslar tarafından fikri sınai mülkiyet hakkı iddiasında bulunulan adaylar, kredi değerlendirmesinde yetersiz bulunan adaylar, katılım koşullarını eksiksiz yerine getirmeyen adaylar yarışmaya katılma hakkına sahip olmayacaktır.

Katılımcıların projelerinin yeni ve yaratıcı olması ve istihdam yaratma potansiyeli olması gerekmektedir. Sektör kısıtlaması bulunmamaktadır.

Sözleşme kapsamında katılımcılar tarafından başvuru formları ve iş modelleri aracılığı ile iletilen yeni ve yaratıcı fikirlerin kullanılması ve yayılması ile ilgili haklar tümüyle katılımcılara aittir. Katılımcının izni olmadan fikrin veya iş modelinin QNB Finansbank ve Koç Üniversitesi tarafından kopyalanması veya uygulanması mümkün değildir.

Katılımcıların sundukları fikirlerinin yeni olması, telif hakkı ile ilgili herhangi bir sorun olmaması ve üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini katılımcılar beyan ve kabul ederler. Yarışmaya katılan fikirlerin ve iş planlarının özgünlüğü hususunda katılımcıların beyanı esas alınmakta olup sunulan fikir veya iş planının herhangi bir mevzuata aykırı olması halinde veya üçüncü şahısların haklarını ihlal etmesi durumunda tüm sorumluluk katılımcıya ait olacaktır.

Katılımcıların başvuru formunda doldurdukları bilgilerine ve projelerine ilişkin paylaştıkları açıklamalara göre Koç Üniversitesi tarafından yapılacak ön değerlendirmeyi geçemeyen adaylar bir sonraki aşamaya geçemeyerek Koç Üniversitesi tarafından verilecek olan eğitimlere katılamayacaklardır.

Katılımcı Banka’ya başvuru formu aracılığı ilettiği bilgilerinin doğrulunu kabul ederek, Banka tarafından istenildiğinde evrak ve bilgileri temin edeceğini kabul eder.

Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını, gizlilik politikasını ve katılım koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.

Detay ve Başvuru Sayfası için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin