GELECEĞİ SORGULAYAN GİRİŞİMCİLER II Projesi için başvurular kabul edilmeye başlandı

4004 – DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen Geleceği Sorgulayan Girişimciler II isimli proje 15.11.2020 tarihinde saat 9.00’da Samsun’un Atakum ilçesindeki Konaks Otel’de başlayacaktır. Projenin amacı; ortaokul öğrencilerine STEM temelli eğitimlerle girişimcilik, sorgulama ve inovasyon becerileri kazandırmak ve bu becerilerini kullanabilecekleri fırsatlar sağlamaktır. Bu projeye katılan öğrencilerin 21. yüzyılın gerektirdiği becerileri kazanmaları ve bu eğitime katıldıktan sonra yaşadıkları yerlerde bir farkındalık oluşturarak girişimcilik, sorgulama ve inovasyon becerilerini geliştirecek faaliyetleri devam ettirmeleri beklenmektedir. Öğrencilerin kendi akranlarıyla beraber geliştirecekleri bu becerileri, ekonomik katma değeri olan ürünlere dönüştürmeleri ise projenin nihai amacını oluşturmaktadır.

Proje, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Süleyman Yaman tarafından yürütülmektedir. Projeye Samsun ilinin farklı ilçesindeki ortaokullarda öğrenim gören 6 ve 7. sınıf öğrenciler katılacaklardır. Öğrencilerin seçiminde daha önce bu tür bir eğitime katılmamış olmaları ve derslerindeki akademik başarılar dikkate alınacaktır. 15-22 Kasım 2020 tarihleri arasında 8 gün sürecek projede 6 farklı üniversiteden toplam 14 öğretim elemanı eğitim verecektir. Ayrıca eğitmenlere yardımcı olmaları için 2 yüksek lisans, 4 lisans ve 2 daha önce bu projeye katılmış ortaokul öğrencisi projede rehber yer alacaktır. Projede toplam 24 öğrenci ve bu öğrencilerin okullarında görevli olan ve projeye katılacak öğrencileri seçen 4 öğretmen katılımcı olarak yer alacaklardır.

Projede 6 farklı üniversitede görev yapan ve alanlarında yetkin olan eğitimciler görev alacaklardır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Prof. Dr. Yavuz Bayram, Prof. Dr. Kürşat Demiryürek, Dr. Öğretim Ü. Şener Şentürk, Dr. Öğrt. Üyesi Seyfullah Gül, Dr. Belgin Bal İncebacak, Arş. Gör. Aslı SarışanTungaç ve Öğr. Gör. HirokoKawamorita; Amasya Üniversitesinden Prof. Dr. Orhan Karamustafaoğlu; Balıkesir Üniversitesinden Doç. Dr. Burcu Güngör Cabbar; Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve Doç. Dr. Osman Çimen; Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Mustafa Serdar Köksal, Kırıkkale Üniversitesinden Prof. Dr. Oktay Akbaş’tır.

Proje başvuruları: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQQptckl2hq56a89q18Dt1ntX_w-rOz0FAqkWjBahmffVxjw/viewform adresinden kabul edilmektedir.

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiler
web sayfası (http://sabaproje.omu.edu.tr/tubitak4004-2/),
facebook (http://facebook.com/suleyman.yaman.50702769),
Twitter (http://twitter.com/gelecegisorgul1) ve
Instagram(http://instagram.com/gelecegisorgulayangirisimciler),
youtube (http://youtube.com/channel/UCv7-0Ndzs-0kvZcE7pN2C3w)
adreslerinden güncel olarak takip edilebilmektedir.

Sorular ve cevaplar için [email protected] adresi kullanılmaktadır.

Projenin Zamanı: 15 Kasım ile 22 Kasım 2020 tarihleri arasında 8 gündür.

Projenin Uygulama Yeri: Samsun/Atakum ilçesinde bulunan Konaks Otel. Eğitimler ve konaklama otelde yapılacaktır. Bir gün Eğitim Fakültesi ve Ziraat Fakültelerinde bir gün de Bafra’da yer alan organik pazarda uygulama yapılacaktır. Organik Pazar uygulaması hava durumuna bağlı olarak değişebilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × three =