Gedik Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programları

Gedik Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜYEM) Aile Danışmanlığı Sertifika Programları Başvuruları Başlıyor.

Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının, 4 Eylül 2012 tarihli ve 28401 sayılı “Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği” kapsamında, Aile Danışmanlığı Sertifika Program Eğitimini alanında uzman kişiler tarafından verecektir.

450 saatlik Aile Danışmanlığı Sertifika Programının amacı ülkemizin değişik illerinde hem SHCEK’e bağlı aile danışmanlığı merkezlerinde hem de özel kurumların ihtiyaç duyduğu “Aile Danışmanı” yetiştirmektir.

Aile Danışmanlığı Eğitiminin Amacı:

Toplumun temel yapı taşı olan ailenin daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu olabilmesini sağlamak, aileyi oluşturan bireylerin problemlerini, ana kaynağına inerek, bilimsel, kültürel ve psikolojik yönlerini araştırmak, bu problemleri ortadan kaldıracak donanıma sahip kişilerin yetiştirilmesini sağlamak amacını taşımaktadır. Aile içinde yaşanan kişiler arası sorunlar olabileceği gibi, tüm aileyi etkileyen ölüm, kronik hastalık, bir aile bireyinin evden ayrılması vb. yaşantılarda aile bireylerinin bunlarla baş edebilmesinde gerekli profesyonel desteği sağlayacak meslek elemanı yetiştirmektir. Aile danışmanlığının belirgin ve açık hedefleri vardır. Amaç, ailenin yaşadığı sorunların çözümünün yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazandırmaktır. Aile üyelerinden herhangi birinin yaşadığı sorunun etkisi tüm aileyi kapsar ve çözüm sürecinde ailenin tümü belirleyici bir rol taşır. İlişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olur. Eşlerin arasındaki sorunların çocuğu etkilemesi veya çocuğun yaşadığı fiziksel, psikolojik, eğitim sorunlarının aile içi dinamikleri etkilemesi kaçılmazdır. Yaşanan bu sorunların çözümünde aile bireylerine psikolojik destek vermek, aile içi iletişimi güçlendirmek, aile bireylerini birbirlerine duyarlı olmalarını sağlamak aile danışmanlığının amaçlarını oluşturmaktadır. Açılacak olan 300 saatlik teorik eğitim, 120 saat uygulama, 30 saat süpervizyondan oluşan toplam 450 saatlik aile danışmanlığı sertifika programının amacı ülkemizin değişik illerinde aile danışmanlığı merkezlerinde hem de özel kurumlarının ihtiyaç duyduğu “aile danışmanı” yetiştirmektir.

· Kimler Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Katılabilir

ü Doktorlar
ü Psikologlar
ü Psikolojik Danışmanlar ve Rehberler
ü Sosyal Hizmet Uzmanları
ü Çocuk Gelişimi Uzmanları
ü Hemşireler
ü Sosyologlar

· Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Ders İçeriği
ü Aile Danışmanlığına Giriş
ü Aileye Yönelik Sosyal Hizmet
ü Aile Sosyolojisi
ü Aile ve Evlilik Süreçleri
ü Evlilik Öncesi Eğitimi
ü Evlilikte Yaşanan Sorunlar ve Uzaklaşma Kültürü
ü Boşanma Süreci
ü Aile içi iletişim
ü Aile ve Okul İlişkileri
ü Aile ve Toplumsal Değerler
ü Anne Baba Tutumları
ü Aile Sağlığına Giriş
ü Aile Planlanması
ü Anne ve Çocuk Sağlığı
ü Aile ve Cinsel Sağlığı
ü Ev kazaları ve İlk Yardım
ü Temel Danışmanlık Becerileri
ü Gelişim Psikolojisi
ü Aile Danışmanlığı Kuramları
ü Ailede Ruh Sağlığı
ü Yas Danışmanlığı
ü Terapotik Beceriler
ü Aile Ekonomisinin Yönetimi
ü Aile ve Hukuk

· Aile Danışmanlığı Sertifika Program Bilgileri
Eğitim Süresi : 450 Saat (300 Saat Teorik + 150 Saat uygulama+ süpervizyon)
Eğitim Günleri : Cumartesi – Pazar (18 saat)
Eğitim Yeri : Kartal Yerleşkesi
Eğitim Ücreti : 3.200 TL + KDV %8
Banka Bilgileri :
Hesap Adı : T.C. GEDİK ÜNİVERSİTESİ
Banka / Şube: 721 / Kartal
Hesap No : 1033509-288-00
IBAN : TR840012300741103061028800

*GÜYEM yürütmeyi planladığı programların yer ve zaman değişikliği ile 1 hafta öncesinden iptal etme hakkını, katılımcılara önceden belirtmek kaydıyla elinde tutar. Kursun GÜYEM tarafından iptali durumunda, katılımcının ödemiş olduğu ücret iade edilir.

*Kesin kayıt ve ödeme gerçekleştikten sonra, program başlama tarihinden 10 iş günü öncesine kadar yapılan yazılı iptal başvurusu halinde, katılım bedelinin tamamı iade edilir. Program başlamadan, 5 iş günü öncesine kadar yapılan yazılı iptal başvurusu halinde ise katılım bedelinin yarısı iade edilir. Bu tarihten sonra para iadesi yapılamaz. Tüm iade talepleri yazılı olarak fax ya da e-mail yoluyla yapılmalıdır.
İletişim Bilgileri :
Adres: Cumhuriyet Mahallesi, E-5 Yanyol No:29 34876 Yakacık/ Kartal
Tel: 444 5 438 – 0216 452 45 85 Dahili : 1224
E-posta : [email protected]

Başlangıç – Bitiş Tarihi
1/6/2013 – 6/10/2013
Programın Süresi
450 Saat
Programın Ücreti
3,200 TL + KDV (%8)
Taksit
Eğitim Yeri:
Cumhuriyet Mahallesi, E-5 Yanyol No:29 34876 Yakacık/ Kartal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin