Fırsat Kapıda! Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı 2024 Başladı!

Dış Ticaret Eğitim Programı
Dış Ticaret Eğitim Programı

Dünyanın önde gelen ticaret merkezlerinden biri olan Türkiye’de dış ticaret becerilerinizi geliştirmek ve geleceğe yatırım yapmak ister misiniz? O zaman Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı 2024 tam size göre!

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda OSTİM OSB, Ostim Teknik Üniversitesi, Gazi Teknopark ve Gazi Üniversitesi iş birliğinde yürütülen Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı başvurularını almaya başladı.

Program kapsamında düzenlenecek eğitimler için üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan yabancı öğrenciler uygun başvuru sahibidir. Eğitim kontenjanı bulunmakta olup 30 Mayıs 2024 saat 17:00’ye kadar başvurular alınacak ve değerlendirme neticesinde programa seçilecek olan uluslararası öğrencilere eposta ile bildirim yapılacaktır. Program ile ülkeleri ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri artırma potansiyeline sahip uluslararası öğrencilerin ülkemize kazandırılması; eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen öğrencilerin ise birer gönüllü ticaret elçisi olması amaçlanıyor.

Eğitim 10-12 Haziran 2024 tarihleri arasında 3 gün sürecektir. Eğitim süresi günde 6 saat olup toplamda 18 saattir. Eğitim dili İngilizcedir.

Başvuru için: https://forms.gle/vyVCu1QLd7uEo9JK7

Dış ticaret eğitimi ile öğrencilere, ihracata açılmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, ihracatı teşvik sistemi ve ülke çalışmaları başlıklarında konular aktarılacaktır.

Sorularınız için: Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, ydo@ankaraka.org.tr