Fındık Değil Oyun Bahçesi Resim Yasrışması

ÜNYE TİCARET BORSASI KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE VE DURAK FINDIK A.Ş. FİNANSÖRLÜĞÜNDE DÜZENLENEN İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASI RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1-Yarışma; ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında olup,değerlendirme tek kategoride bütün öğrenciler üzerinden yapılacaktır.Öğrenciler 25cmx35 cm. veya 35 cm.x50 cm. ölçülerinde resim kağıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.

2-Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir.(Pastel boya, sulu boya, yağlı boya, kuru boya vb.)

3-Yarışmanın konusu; Çocuk işçiliğinin önlenmesi fikrinden hareket edilmiş olup, “Çocuklar fındık değil Oyun Bahçesine” ANA TEMA olarak belirlenmiştir. Yapılacak resimlerde Çocuk İşçiliğinin önlenmesi konusunda verilecek mesajlar önemli olarak görülmektedir. Diğer yardımcı temalar öğrencilerimizin hayalleri ve duygu-düşünceleri doğrultusunda kendileri tarafından oluşturulabilir.

4-Her okul ve öğrenci yarışmaya istediği kadar resim ile katılma hakkına sahiptir.

5-Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine yarışmacı öğrencinin adı-soyadı,sınıfı, okulu ve ilçesi açık olarak yazılmalıdır.

6-Her ilçe kendi kuracağı komisyonlar marifeti ile ilk üç dereceye giren resimleri belirleyecek, dereceye giren eserleri gönderirken hangi okuldan kaç öğrencinin yarışmaya katıldığı ile ilgili bilgilerle birlikte eserleri Nisan ayının sonuna kadar(30.Nisan 2015) Ünye Ticaret Borsasına( Liseler Mahallesi,Devlet Sahil Yolu, No:355 ÜNYE/ORDU adresine) göndereceklerdir.

7-Tüm ilçelerden gelen resimler, Ünye Ticaret Borsası ve Durak Fındık A.Ş tarafından, Ordu Üniversitesinin katkıları ile uzman eğitimcilerden oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek ve İl çapında ilk üç belirlenecektir.

8-Dereceye giren tüm resimlerin sergileneceği ve ödüllerin verileceği program koordinatör kurum olan Ünye Ticaret Borsası ve finansör kurum Durak Fındık A.Ş tarafından Mayıs Ayının içerisinde düzenlenecek ve tüm ilçelerimize ve okullarımıza duyurulacaktır.

9-Ödüller: İlçeler tarafından belirlenecek sonuçlara göre her ilçenin birincisi öğrenciye tam cumhuriyet altını, ikincisine yarım cumhuriyet altını, üçüncüsüne ise çeyrek cumhuriyet altını verilecektir. Ayrıca tüm ilçelerin değerlendirilmesinden sonra yapılacak genel değerlendirmeye göre İl birincisi öğrencimize, masa üstü bilgisayar, ikincisine diz üstü bilgisayar, üçüncü eser sahibi öğrenciye ise tablet hediye olarak verilecektir.

10-Yarışma sonuçları 15.05.2015 tarihine kadar ilan edilecektir.

11-Yarışmaya katılan resimler iade edilmeyecek olup, Ünye Ticaret Borsasında sergilenecek ve daha sonra proje kapsamında hazırlanacak kitapçıklarda kullanılacaktır.

DURAK FINDIK A.Ş.
Finansör Kurum

ÜNYE TİCARET BORSASI
Koordinatör Kurum