Enformatik Bilimler ve Uygulamaları Üniversite ve Lise Öğrenci Proje Yarışması

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ YAZILIM, ELEKTRİK-ELEKTRONİK VE BİLGİSAYAR
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİ
AURUM ÖĞRENCİ PROJE YARIŞMASI: “ENFORMATİK BİLİMLER VE UYGULAMALARI”

Yarışmanın Amacı
“Enformatik Bilimler ve Uygulamaları” öğrenci proje yarışmasının amacı yazılım teknolojilerini ve bunların kullanım alanlarını öğrencilere tanıtmaktır. Belirtilmiş kategorilerde öğrencileri araştırma ve geliştirme odaklı, ülke ekonomisine katkı sunabilecekleri projeler ortaya koymaları için teşvik etmektir. Bu amaç ile öğrencilerin yenilikçi ve pratik kullanıma uygun çözümler üretmesi ile patent başvurusu yapılmasına imkan sunulabilecektir. Yarışma lise öğrencilerine ve üniversitelerin mühendislik ve fen bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerinin katılımına açıktır. Böylelikle, geleceğin mühendis adayları ve mühendisleri ortak bir platformda buluşacaktır.

Yarışmanın Şekli ve Türü
Yarışma MEB (Lise, Meslek Liseleri, Orta Öğretim ve dengi okullar vb.) öğrencilerine ve üniversitelerin mühendislik ve fen bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerinin katılımına açık ulusal ve tek aşamalı bir öğrenci proje yarışmasıdır.

Yarışmanın Konusu
Öğrenciler serbest kategoride aşağıdaki konulardan birinde yazılım geliştirecektir.
a. Robotik
b. Endüstriyel tasarım
c. Optimizasyon
d. Sistem planlama
e. Haberleşme
f. Görüntü işleme
g. Elektrik Sistemleri
h. Görüntü Sistemleri

Öğrenciler mobil uygulama kategorisinde IOS, Android ve Windows Mobile sistemlerinde çalışacak uygulama geliştirecektir. Geliştirilen uygulamalar aşağıdaki konulardan birinde olacaktır:
a. Görüntüleme
b. Dokümantasyon
c. Görüntü işleme
d. Oyun 

Yarışmaya Katılım Koşulları
Şartnamedeki koşulların değiştiği durumda İnternet sayfasından güncel koşullar takip edilmelidir.
Yarışma lise öğrencilerine ve üniversitelerin mühendislik ve fen bölümlerindeki lisans öğrencilerinin katılımına açıktır.
Bireysel /Grup projeleri ile (maksimum 5) kişi başvurulabilir.
Yarışmaya katılım için bireysel olarak veya grup üyelerinden birinin web sitesindeki formu doldurup mail atarak kayıt olması gerekmektedir.
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışmaya katılacak eserlerin telif hakkı öğrenciye ait olacaktır. Telif hakkının üniversiteye ait olması, yarışmacının onayı ve izni ile olacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışma İlanı: 7 Ocak 2019
Soru-cevapların yayınlanması: 10 Şubat 2019 (sorular 5 Mart tarihine kadar teknik asistanlara e-mail yoluyla iletilebilir. Cevaplar web sayfasında yayınlanacaktır.) Yarışmaya kayıt süresi sonu: 20 Mayıs 2019 (web sitesindeki form doldurularak kayıt yapılmalıdır)
Başvuruların Alınması için son Tarih: 24 Mayıs 2019
Yarışma 30-31 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak ve sonuçları aynı gün içerisinde açıklanacaktır.

Ödüller: Daha sonra açıklanacaktır.
Seçilen ve uygun görülen proje sahiplerine Altınbaş Holding’de staj imkanı ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin (MDBF) laboratuvarında proje yapma imkanı sağlanacaktır.

İletişim Bilgileri
Adres: Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yazılım/Bilgisayar/Elektrik-Elektronik Müh. Bölümleri Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No:26, 34217 Bağcılar- İSTANBUL
İletişim:+90 212 604 0100 Teknik Asistanlar

Web: