Eğitimde Teknoloji Kullanımı Proje Yarışmasında çorumdan Büyük Başarı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim alanındaki projeleriyle dikkat çekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Intel firmasının işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Eğitimde Teknoloji Kullanımı Proje Yarışması’na 258 projeyle katılan Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü büyük başarı elde etti.

İlk ve ortaöğretim kategorilerinde düzenlenen yarışmada her iki kategoride de finale kalan Çorum projeleri, ilk 5’e girmeyi başardı. Türkiye çapında 1700 projenin katıldığı yarışmada Çorum Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Osmancık İsmail Karataş Sağlık Meslek Lisesi’nin projeleri finalde yarışmaya hak kazandı. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ‘Madde ve Özellikleri’, Osmancık İsmail Karataş SML ise ‘Nüfus Hareketleri’ adlı projeleriyle büyük başarı elde etti.

İlki 2009 yılında düzenlenen ve İlimiz Merkez Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulunun, jüri özel ödülüne layık görüldüğü Eğitimde Teknoloji Kullanımı Proje Yarışmasında , İlköğretim Okulları kategorisinde ilimiz Merkez Mehmet Akif ERSOY İlköğretim Okulundan Fen Bilgisi Öğretmeni Eray TOKDEMİR ve Ortaöğretim kategorisinde Osmancık İ.K. Sağlık Meslek Lisesinden Coğrafya Öğretmeni Emine ÇELİKÇİ , alanlarında ilk beş proje içine girerek TÜRKİYE FİNALİNE davet edilmiştir

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kurnaz’ın başkanlığında hazırlanan okullara, Eğitici Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörleri Zahir Tümer ve Musa Divarcı ile İlçe Koordinatörleri Ahmet Bal, Mustafa Yıldırım ve Hamit Aksoy rehberlik etti.

Yarışmanın final değerlendirmesi ve ödül töreni 1-3 Aralık 2010 günleri yapılacak.