Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2013 kayıtları devam ediyor

Eğitim Reformu Girişimi’nin (ERG) 2004’ten bu yana düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansları, öğrenme süreçlerinde kilit role sahip öğretmen ve eğitimcileri meslektaşlarıyla bir araya getirerek iyi uygulamaların paylaşılmasını ve yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Eğitimciler için alternatif bir öğrenme ortamı sunan konferanslarda bugüne kadar başta öğretmenler olmak üzere aralarında Milli Eğitim Bakanlığı, sivil toplum örgütleri ve özel sektörden temsilciler, akademisyenler, veliler ve öğrencilerin bulunduğu 10.000’i aşkın katılımcı, 1.000’i aşkın iyi uygulama ve materyal örneği etrafında bir araya geldi.

13 Nisan 2013 tarihinde Sabancı Üniversitesi yerleşkesinde onuncusunu gerçekleştireceğimiz Eğitimde İyi Örnekler Konferansı bu yıl “Eğitimi Dönüştürmek” konusuna odaklanıyor. Bu kapsamda gerçekleştirilecek açış panelinde ulusal ve uluslararası kurumlardan uzmanların yenilikçi çalışmaları katılımcılarla paylaşılacak. Konferansta sözlü ve poster sunumlara ek olarak, İKSV işbirliğiyle düzenlenen Eğitim ve Sanat Özel Oturumu ve TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen Meslek Eğitimi Özel Oturumu da yer alıyor. Ayrıca atölye çalışmaları ve diğer yan etkinlikler ile eğiticilerin paylaşım yollarını ve öğrenme ortamlarını çeşitlendirmeyi planlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin