Dumlupınar Anaokulu” SIFIR ATIK “ projesine desteğini sürdürüyor

Sıfır Atık

BURSA- Yıldırım Dumlupınar Anaokulu kır çiçekleri sabah sınıfı 20 öğrencileri çeşitli geri dönüşüm faaliyetleri ile ” Sıfır Atık “ projesini destekliyor. Sınıf öğretmeni Nurgül Kurtbaş çocukların okulda çeşitli geri dönüşüm faaliyetlerine katılarak  ” Sıfır Atık “ projesini desteklediklerini söyledi. Sınıfta çeşitli materyallerden veli katılımı ile çeşitli müzik aletleri yaptıklarını böylece ailelerin aktif katılımı ile onların bilinçlenmesini hedeflediğini, çocuklarda da kalıcı öğrenme sağlamayı amaçladığını belirtti. Yapılan müzik aletleriniyılsonunda sergileyeceklerini belirtti. Ayrıca E Twinning projemizle de “sıfır atık” projesini destekliyoruz dedi.

Toplumumuzun yapı taşları olan çocuklar, bizim yarınlarımız geleceğe ümitle bakan penceremiz. İleride toplumda nice görevler üstlenecek bu miniklerin o sevgi dolu kalplerine, tertemiz zihinlerine bireysel, toplumsal ve sosyal sorumlulukları yerleştirmek özellikle biz öğretmenlerin en temel görevidir. Bu amaçla başlattığımız ” Sorumluluklarımı Biliyorum, Ailemle Öğreniyorum Projesinde “Geri dönüşüm” e de yer vermiş bulunmaktayız.

OCAK -ŞUBAT:”GERİ DÖNÜŞÜM, GELECEĞİ GÖRÜŞÜM” Sloganlı Geri Dönüşüme karşı sorumluluklarımız ile ilgili görevli öğrencinin ailesiyle birlikte projenin hazırlanması ve sınıfta sunumu (cam, bez, pet şişe, pil gibi atıkların erime yıllarını gösterir tablo, bu atıkların toprağa gömülmesi ve doğaya karışma sürelerinin gözlemlenmesi)

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.