Çocuklar için Scratch Eğitimi

Scratch Eğitimi
Çocuklar için Scratch Eğitimi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için Yarını Kodlayanlar projesinde bir araya geldi.

“Yarını Kodlayanlar” projesindeki eğitimler ile sadece “teknoloji tüketen değil”, aynı zamanda “teknoloji üreten” bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Gönüllü eğitmenlerimizin yönetiminde Türkiye’nin 81 ilinde 7-14 yaş arasındaki çocuklara, 4 saat boyunca “Scratch” programlama dili eğitimleri verebilmek için çevrim içi eğitimlerimiz devam ediyor.

Proje kapsamında vereceğimiz eğitimlerde çocuklara 4 temel değeri öğretmeyi hedefliyoruz: hayal et, tasarla, yap ve paylaş. Bu değerler, “kendin yap” kültürünün de temelini oluşturuyor. Yeni fikirler her zaman hayal etmekle başlar. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Onlara hayal ettikleri düşünceleri tasarlama imkânı sunuyoruz.

Eğitim ile ilgili bilgiler:

Eğitimimiz uygulamalı bir eğitim olacağı için çocuklarımızın izler değil yapar pozisyonda olabilmeleri için eğitimde bilgisayar ve/veya tablet kullanmalarını öneririz.

Eğitimler online gerçekleştirilecektir. Lütfen eğitim için tarih ve katılacağınız saat bilgisi için formu doldurunuz.

Eğitimimiz kontenjanla sınır olup, yalnızca olumlu durumda dönüş sağlanacaktır. Yoğunluk sebebiyle seçtiğiniz eğitim tarihlerinde mesaj gelmeme durumunda endişe etmeyin, ileri tarihte de olsa çocuklarımızı eğitime dahil edeceğiz.

Böylece çocukların yaratıcı düşünme becerileri geliştirmelerini, algoritmaya ve kodlamaya giriş yapmalarını sağlıyoruz. Sen de bize katıl!

Önemli Not: Eğitimlerimiz hafta sonu gerçekleşecektir. Eğitim saat ve tarihleri başvurunuzdan sonra sizlere bildirilecektir.

Yarını Kodlayanlar Projesi Online Kodlama Eğitimi Başvuru Formu
Eğitimimiz 7-14 yaşındaki çocuklarımız içindir.