“Çivril’i en iyi ben Çizerim “ Resim Yarışması

İlçemiz Çivril ve tüm Mahallelerimizde eğitim gören ve Pandemi hastalığı Corona virüs sebebiyle evlerinden çıkamayan çocukların becerilerini göstermeleri, eğlenmeye sanata davet ve üretmeye teşvik etmek.

RESİM YARIŞMASININ TEMASI: “Çivril’i en iyi ben Çizerim “

RESİM YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI:
1.Yarışmaya katılmak için Denizli’nin Çivril ilçesinde ikamet etmek. 2,Katagorilerimiz; 1. Kategorimiz: 10-14 yaş arası 2. Kategorimiz: 15-20 yaş arası
3. Bir kişi yalnızca 1 (bir) resim ile yarışmaya katılabilir.
4. Birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yapılmış resimler yarışmaya kabul edilmez.

RESİM FORMATI İLE İLGİLİ KOŞULLAR :
1. Çalışma kâğıdının istenilen kısmına #EvdeKalÇivril yazılmalıdır.
2. Çalışma resim türüne uygun biçimde yapılmalıdır.
3. Resim 35×50 boyutunda, serbest teknik ile çizilmelidir. (istenilen boya türü kullanılabilir)
4. Resmi yapan çocuğun kendisi için belirleyeceği bir rumuz ve resmine verdiği isim, Resmin arkasına sağ alt köşesine yazılmalıdır

RESİM GÖNDERİM KOŞULLARI:
1. Katılım koşullarının ekinde başvuru formu bulunmaktadır. Başvuruda bulunacakların formu eksiksiz doldurması gerekmektedir.
2. Başvuru Formu belediyeden veya www. civril.bel.tr adresinin internet sayfasından temin edilebilir.
3. Yarışmaya katılan tüm Resimler orijinal hali ile belediyemize teslim edilecektir.

RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ:
1. Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday resimler seçici kurul tarafından, değerlendirilecektir. Birincilik, ikincilik ve üçüncülüğe değer görülen resimler açıklanacaktır.

2. Yarışmaya resim gönderen her yarışmacı, yarışmaya gönderilen resimlerin Çivril Belediyesi tarafından yayınlanmasına ve kullanılmasına izin vermiş sayılacaktır.

3. Yarışmaya katılan çalışmaların daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yapılmamış, kısmen ya da tamamen başka bir resimden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Ödül alan katılımcılardan bu taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri derece geri alınacaktır.

4. Resimlerin değerlendirilmesinde; İlçemiz Çivril ile özleşen değerlerimiz, Işıklı Gölü, Akdağ, Tokalı Kanyonu, Servanşah ve Dedeköy Camii, Miryokefalon Zaferi, Beycesultan Höyüğü ve Türbesi gibi tarihi kültürel ve doğal güzelliklerimiz ile Elmamız, Şeftalimiz, Çekirdeğimiz, Hünnap, ve benzeri tarım ürünlerini konu olarak işlenebilecektir. Çalışmalar konuya bağlılık, kurgu becerisi, resim sanatına uygunluk, özenli çalışma, resim ve konuda özgünlük gibi kriterlere bakılarak değerlendirilme yapılacaktır.

5. Çivril Belediyesi’ne son başvuru tarihinden sonra ulaşan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

6.Resim Yarışması Değerlendirme Komisyonu kararı ile birinci, ikinci ve üçüncü resim belirlenecektir. Yarışmada Teşvik ödül olarak dereceye giren resim sahiplerine birincilere: Bisiklet, ikincilere: Tablet,üçüncülere tablet hediye edilecektir. Ayrıca dereceye giren resimler belediyemizin kurumsal billboardlarında ve web sitesinde yayınlanacaktır.

8. Yarışma sonuçlarına www. civril.bel.tr adresinin duyurular kısmından ulaşılabilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ:
Son Katılım Tarihi : 27 Ocak 2021 (Saat 17:00)
Sonuç Açıklanma Tarihi : 01 Şubat 2021
Ödül Tarihi : 03 Şubat 2021

Yarışma koşullarıyla ilgili bilgi almak ya da başvuruların ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için Çivril Belediyesi’ne ait aşağıdaki telefon ve e-posta adresinden iletişim kurabilirler.

Tel : 0(258) 713 10 08

E-Posta Adresi: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × two =