Canik Başarı Üniversitesi Akademik Açılış Töreni

Üniversitemizin 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Akademik açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
Üniversite kampüsünde bulunan Fehmi Yıldız Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapılan akademik yıl açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından icra edilen müzik dinletisiyle devam eden törende üniversitemizin tanıtım filmi izletildi.
Bu sene yeni kayıt yaptıran 600 öğrenciyle birlikte toplam öğrenci sayılarının 1500 civarında olduğunu söyleyen Canik Başarı Üniversitesi Prof. Dr. Yunus Bekdemir, “Yeni kurulmamıza rağmen bugün üniversitemizde 9 profesör, 4 doçent, 33 yardımcı doçent, 23 okutman, 4 öğretim üyesi ile toplamda 75 öğretim üyesinin yanı sıra 199 da idari personelimiz bulunmakta.” dedi.
Üniversitenin sadece bilimin öğretildiği yer olmadığını hatırlatan Bekdemir şöyle konuştu: “Öğrencilerimiz bilimin yanında aslında bir de hayatı öğreniyorlar. Yani entelektüel olarak yetişiyorlar. Bu gelişimin tamamlanması adına akademik faaliyetlerin yanında sosyal faaliyetler de düzenliyoruz. Üniversitemizde 20’den fazla kulüp var. Bundan iki gün önce kulüpler şenliği yapıldı kampüsümüzde. Kulüplere yeni kayıtlar yapıldı. Bu kulüplerin faaliyetleri içerisinde bir liderlik kulübümüz var. Bunlar kitaplar okuyorlar, değişik insanlarla tanışıyorlar mesela politikacılar gibi. Hedeflerinde Amerika’ya da gitmek var ama bu sene biraz erteledik. Amerika’da özellikle yerel ve ulusal siyasetçilerle öğrencilerimizi görüştürmek istiyoruz. Bu sayede öğrencilerimizde girişimcilik, konu hâkimiyeti ve kendine özgüveni aşılamayı hedefliyoruz.”
Daha sonra kürsüye sırasıyla öğretim üyelerini ve öğrencileri temsilen konuşmacılar çıktı. Konuşmaların ardından Üniversitemiz Mütevelli Heyeti tarafından öğretim üyelerine “Bilim Teşvik Ödülü” verildi.
Öğretim üyeleri teşvik ödüllerini Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ile Canik Başarı Üniversitesi
mütevelli heyet üyesi Kasif Başkanı Osman Reis’in elinden aldı.