Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu

üniversite lisans bursu
Burs Başvuruları

is Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) burs başvuruları E-Bursum üzerinden alınıyor. Burs başvurusu için yapmanız gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir. Tüm adımları sorunsuzca takip ederek burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

E-Bursum’a üye ol.

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’na başvurabilmek için ilk olarak E-Bursum’a üye olmalısınız. Nasıl üye olacağınızı öğrenmek için E-Bursum’u Üyelik Rehberi videosunu izleyebilirsiniz.
Üyeliğini aktive et.

Üye olurken girmiş olduğunuz e-posta adresine üyeliğini aktive etmeniz için bir aktivasyon bağlantısı gelecek. Üyeliğinizi, gelen e-posta içerisindeki “İşlemi Gerçekleştir” butonuna basarak aktive edebilirsiniz. Aktivasyon bağlantısıyla üyeliğinizi aktive ettikten sonra üyeliğinize giriş yapabilirsiniz. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız E-Bursum’u Keşfet Rehberi’ni izleyebilirsiniz.

Profil bilgilerini doldur.

Üyeliğinize giriş yaptıktan sonra profil bilgilerinizi doldurmalısınız. Profil sayfanızın sol tarafında bulunun Ayarlar’a basarak profil ayarlarına ulaşabilirsiniz. Profil ayarlarınızı eksiksiz doldurduktan sonra profil doluluk oranın %100’e ulaşacak. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız ya da profil ayarlarına nereden ulaşabileceğinizi ve bilgilerinizi nasıl doldurmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız E-Bursum’u Keşfet Rehberi’ni izleyebilirsiniz.

Burs Ara sayfasından Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’nu bul ve başvur’a bas.
Burs Ara sayfasına girip Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’nu bulup başvur tuşuna basmalısınız. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız Burs Başvuru Rehberi’ni izleyebilirsiniz. Aktif olarak BETAV’dan burs alıyorsanız, profilinizde sol tarafta bulunan menüden BURSLARIM kısmında BETAV Devam Edenler Bursunu bulup başvur’a tıklayın.

Burs Açıklaması sayfasından başvuru koşullarını incele.

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’nun tüm burs koşullarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’na başvurmadan önce tüm koşullarını dikkatlice okumalısınız. Tüm burs detaylarını okuduktan sonra başvur seçeneğine basarak, bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız Burs Başvuru Rehberi’ni izleyebilirsiniz.

Temel Bilgiler sayfasında başvuru bilgilerini incele.

Temel bilgiler sayfasında Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Burs başvurunda geçerli olacak görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bu adımda tüm bilgilerinizin doğru olduğunu mutlaka kontrol etmelisiniz. Tüm bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız Burs Başvuru Rehberi’ni izleyebilirsiniz.

Burs Başvuru Formu’nu doldur.

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Burs Başvuru Formu’nu doldurmalısınız. Burs başvurusunda bir sonraki adıma geçebilmek ve sorunsuzca başvuru yapabilmek için bu formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmalısınız. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız Burs Başvuru Rehberi’ni izleyebilirsiniz.

Başvuru Belgeleri sayfasından istenilen belgeleri yükle.

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Burs Başvurusu için zorunlu olan belgeleri bu adımda yükleyebilirsiniz. Yüklemen gereken belge e-Devlet bünyesinde bulunuyorsa, belgeyi e-Devlet’ten indirip yüklemelisiniz. (Örneğin öğrenci belgesini e-Devlet’ten indirdiğin belgeni yüklemelisiniz.) Yükleyeceğiniz belgeler PDF formatında ve güncel (son 3 ay içerisinde alınmış) olması gerekiyor.
Belgelerinizi yükledikten sonra “Devam Et” butonuna basarak burs başvurunu tamamlayabilirsiniz. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız ya da nasıl belge yükleyeceğinizi ve belge yüklerken dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenmek istiyorsanız Belge Yükleme Rehberi’ni izleyebilirsiniz.
Tebrikler! Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Burs Başvurunu tamamladın.

Burs başvurunuzu tamamladığında telefon numaranıza burs başvurunu tamamladığınızı bildiren bir bilgilendirme mesajı gelecek. Bu sayede başvurunu tamamladığınıza emin olabilirsiniz. Yaptığınız burs başvurusunun durumunu takip etmek için profilinde bulunan Başvurularım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BETAV Burslarından aşağıdaki koşulları taşıyan öğrenciler yararlanmaktadır.
1. Kendisi ve/veya ebeveynlerinin Bitlis doğumlu olması,
2. Maddi olanaklarının eğitimini karşılamaya yeterli olmaması,
3. Yurt içinde dört yıllık devlet üniversitesi kazanılmış olması,
4. BETAV bursundan başka kardeşin burs almıyor olması,

-Bu temel koşullara uyan öğrenciler arasındaki seçimde öncelik tıp ve teknik bölümleri kazananlara verilmektedir.

-Seçimlerde dikkate alınan bir diğer kriter öğrencinin mezun olduğu okuldaki ve üniversite giriş sınavındaki başarısıdır.