Ana SayfaOkul Eğitim HaberleriBEYCİLERDE TÜBİTAK BİLİM FUARINA YOĞUN İLGİ

BEYCİLERDE TÜBİTAK BİLİM FUARINA YOĞUN İLGİ

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu ilk defa ‘’TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’’  gerçekleştirdi. Okulun fen bilimleri öğretmeni RUKİYE DEMİR’in yürütücü olduğu fuarda 23 proje 40 öğrenci tarafından sergilendi. Açılışa Silivri ilçe milli eğitim şube müdürü Erdal ASLAN, İlçe TÜBİTAK temsilcileri Necla KAVLAK ve Emine YILDIRIM, okul müdürleri, Beyciler mahalle muhtarı Yaşar KÖSE ve veliler katıldı. Fuara ilgi oldukça yoğundu. Fuar okulun çok amaçlı salonunda açılış konuşmalarıyla başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra öğrencilerin fuara hazırlıklarının yer aldığı video gösterisi izletildi. Proje yürütücüsü RUKİYE DEMİR yaptığı konuşmada ‘Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. TÜBİTAK bilim fuarımızın da öncelikli amacı bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda açılışını yaptığımız fuarımızda fen bilimleri alanında gösteri deneylerimizle birlikte toplam 23 proje 40 öğrencimizin özverili çalışmaları sonucu gerçekleştirilmiştir.Öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyorum. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen öğrencilerimin ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olmalarını diliyorum.  ’’ dedi.

Okul müdürü Mustafa ELİBOL’’ Bilim fuarları öğrenmeye istekli merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bu amaç doğrultusunda fuarımızda fen bilimleri alanında 23 proje olmak üzere okulumuzun fen bilimleri öğretmeni Rukiye DEMİR danışmanlığında öğrencilerimiz özverili çalışmalarını ortaya koydular. Bu projeleri hazırlarken en büyük hedefleri; gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak, yaşayarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır. Bugün bu fuarın gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta danışman öğretmenimiz Rukiye DEMİR ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliğimize ve değerli velilerimizde sonsuz teşekkürlerimi sunarım. ‘’ dedi.

Şube müdürü Erdal ASLAN ‘’ Bilim fuarını gerçekleştiren başta okul müdürümüz Mustafa ELİBOL, proje yürütücümüz Rukiye DEMİR ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu tarz etkinlikler öğrencilerimize çok şey kazandırıyor. Bugün bunun öncüsü olan bir okuldayız. Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu sınırlarını aşmış bir kurumdur. Geçen yıllardan bu yana okulda gerçekleştirilen etkinlikler gerek ilçemiz gerekse ulusal basında oldukça ilgi gördü. Öğrencilerimizi yetiştiren değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından gösteri deneyleri yapıldı. Deneylerden sonra fuar alanına geçilerek şube müdürü, mahalle muhtarı ve okul müdürleri fuar alanında açılışı gerçekleştirdi. Görevli öğrenciler projelerini gelen misafirlere anlattı. Fuar gün boyunca ziyarete açık kaldı.