ATEG Vakfı Burs Başvuruları

Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Ankara Teknik Eğitimi Geliştirme Vakfı (ATEG) burs başvurularını almaya başlamıştır.

ATEG Vakfı Bursları başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale edilir.

Kuruluş yılı 2009’dan bugüne kadar 420 öğrenciye burs veren ATEG Vakfı burs programına her yıl 75 yeni öğrenci eklemekte, eski bursiyerler ile birlikte yıllık bursiyer sayısı 150 ‘ye yakın olmaktadır.

ATEG Vakfı Bursları lisans eğitimi gören öğrencilere aşağıda belirtilen koşullarda verilmektedir. İkinci öğretim öğrencilerine ve lisansüstü öğrencilerine burs verilmemektedir.

BURS BAŞVURUSU İÇİNGEREKLİ OLAN BELGELER

Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS, YGS, DGS, ve YKS Sonuç Belgelerinin örneği;
Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren, öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesi (transkript)

Nüfus Müdürlüğünden alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile fertlerinin gösterildiği belge),
Ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
Yüksek Öğretim kurumundan alınmış öğrenci belgesi,
https://www.turkiye.gov.tr internet adresinden alınabilecek “Adli Sicil Kaydı” dökümü,
Ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir belge, geliri olmayan anne ve baba için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge (ilgili kurum veya e-devlet internet sitesinden alınabilir.)
IBAN no
Burslara ilişkin sonuçlar Ekim ayı içerisinde açıklanacaktır.

26 Eylül 2022 tarihine kadar gerekli evraklar ile burs başvurusunda bulunabilirsiniz. Burs başvuruları web sayfamızda yer alan online başvuru linkinden yapılmaktadır.

Burs Başvurusu : https://ategvakfi.org.tr/giris

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × 4 =