Astronot Kıyafetini Tasarla!

Astronot Kıyafeti
Astronot Kıyafeti

Astronot Kıyafetini Tasarla! yarışmamız anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizin katılabileceği bir yarışmadır. Geri dönüşüm materyali kullanılarak yapılmasına dikkat edilmelidir.

Öğrencilerimiz anaokulu ve ilkokul olarak ayrı kategorilerde yarışacaktır. İl genelindeki tüm okullardaki öğrencilerimiz katılabileceklerdir.

Bu projenin uygulanmasında gönüllük esastır. Proje faaliyetlerine öğrenciler gönüllü olanlardan tercih edilmelidir.

PROJE ADI: GÖZÜMÜZ UZAYDA ASTRONOT KIYAFETİNİ TASARLA YARIŞMASI

PROJE KOORDİNASYON BİRİMLER: STRATEJİ GELİŞTİRME ŞUBESİ, AR-GE BİRİMİ

Bu projenin uygulanmasında gönüllük esastır. Proje faaliyetlerine yönelik okul, öğretmenler, öğrenciler ve veliler gönüllü olanlardan tercih edilmelidir.

• PROJENİN BAŞLATILMA GEREKÇELERİ:

● Şırnak ilimizde astronomi ve uzay konuları hakkında farkındalığın düşük olması

● Şırnak ilimizde öğrencilerin hayal güçlerini destekleyecek etkinliklerin arttırılmaya çalışılması

PROJENİN AMAÇLARI:
● Öğrenciler, veliler, öğretmenler ve halk üzerinde astronomi ve uzay konuları hakkında ilgiyi arttırarak farkındalık oluşturmak

● Öğrencilerimizin hayal gücünü destekleyerek okul dışı ortamlarda da gökyüzünü gözlemlemelerini sağlamak.

● Öğrencilerimizin bilimsel etkinlikler konusunda kendilerini geliştirmesi

PROJENİN HEDEFLERİ:
• Anaokulu ve ilkokul düzeyindeki öğrencilerimizin Dünya Uzay Haftası kapsamında oluşturacakları astronot kıyafetleri yarışması,

● Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz için ödül töreni düzenlenmesi,

• PROJENİN HEDEF KİTLESİ:
Müdürlüğümüz bünyesindeki tüm okulöncesi ve ilkokul kurumları

PROJENİN İŞLEYİŞİ, FAALİYETLER VE ÇALIŞMA TAKVİMİ:

● “Gözümüz Uzayda” yarışması İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara duyurulacaktır. Duyurular okullara resmi yazıyla yapılacak ayrıca proje ile ilgili tanıtım afişleri ve bilgilendirme metni müdürlüğümüz web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında duyurulacaktır.

● Bu projenin uygulanmasında gönüllük esastır. Proje faaliyetlerine öğrenciler gönüllü olanlardan tercih edilmelidir.

● Yarışmaya katılacak öğrencilerimiz bu maddenin altında verilen Milli Eğitim Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi İnstagram hesaplarını takip edeceklerdir.

● @tcmeb @sirnakvaliligi @sirnakmem @sirnakarge isimli instagram hesapları takip edildikten sonra öğrencilerimizin kendi çekmiş oldukları astronot temalı fotoğrafları hikâye olarak paylaşarak ilgili hesapları etiketlemeleri gerekmektedir. Öğrencilerimizin, yarışmaya katıldıkları fotoğrafın aslını saklamaları yarışmaya katılmak için ayrıca [email protected] 24.10.2022 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir. Mail adresine gönderilmeyen fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecektir. Mail içeriğinde veli izin formu, fotoğraf yarışması katılım formunda yarışmaya dahil edilmesi istenen fotoğraf gönderilmek zorundadır. Formların eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Eksik bilgi olan gönderiler yarışmaya dahil edilmeyecektir.

ÇALIŞMA TAKVİMİ
SIRA FAALİYET(LER) TARİH
1 PROJENİN DUYURULMASI 10 EKİM
2 PROJENİN BAŞLANGIÇ – BİTİŞ TARİHLERİ 10.10.2022-24.10.2022
3 PROJE UYGULAMA ZAMANI EKİM 2022
4 PROJE RAPORU HAZIRLANMASI KASIM 2022

PROJE ÇIKTILARI VE BAŞARI ÖLÇÜTLERİ:
Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin ve Şırnak halkı astronomi hakkında bilgi sahibi olması, astronomi konusunda ilginin arttırılması amaçlanmaktadır. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde verilecektir. Değerlendirme yapılırken öncelik kıyafet fikrinin yaratıcı olması ve geri dönüşüm malzemelerinin kullanım yoğunluğu öncelikli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

ten + 4 =