AB Kod Haftası (Code Week)

Kod haftası
AB Kod Haftası (Code Week)

AB Kod Haftası, kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde herkesin ayağına getirmeyi amaçlayan bir taban girişimidir.

AB Kod Haftası (Code Week), herkes için kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getirmeyi amaçlayan bir inisiyatifidir.

Herkes bir etkinlik düzenleyebilir veya bir etkinliğe katılabilir. Yalnızca bir konu seçip hedef kitlenizi belirleyin ve haritaya etkinliğinizi ekleyin veya bölgenizdeki etkinliklere göz atın.

Kodlamayı öğrenmek, çevremizde hızla değişen dünyayı anlamamıza, teknolojinin nasıl çalıştığına dair anlayışımızı genişletmemize, yeni fikirleri keşfetmemize, yenilikler için becerilerimizi ve yeteneklerimizi geliştirmemize yardımcı olur.

Etkinlik düzenleyerek Kod Haftası’nın bir parçası olun. Başkalarına ilham vererek ve motive ederek fark yaratın.

Herkes bir etkinlik düzenleyebilir. Bir konu ve hedef kitle seçin ve etkinliğinizi haritaya ekleyin. Etkinlik düzenlemeye başlamak için araç kitini kullanabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız varsa veya bir sorunuz olduğunda, Kod Haftası Türkiye Temsilcileri (codeweek_2018@eba.gov.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

Kodlama herkes içindir. Yeni bir şey deneyebilir veya size yakın bir etkinliğe katılarak kodlama eğlencesini keşfedebilirsiniz.

Her yaş grubu öğrenci için ve çeşitli konularda birçok etkinlik yapılıyor. Katılım ücretsizdir ve önkoşul bulunmamaktadır.

Daha fazla kişinin Kod Haftası hakkında bilgi edinebilmesi için yaygınlaştırılmasına yardımcı olun. Etkinlik düzenlemeye istekli olacak insanları biliyorsanız, onları Kod Haftası hakkında bilgilendirin.

AB Kod Haftası Code Week 10-25 Ekim 2020
http://codeweekturkiye.eba.gov.tr