7.Bilim ve Fikir Festivali Üsküdar Üniversitesi

Bilim Festivali
Bilim ve Fikir Festivali

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi olarak geleceği inşa edecek olan sizlere güveniyor, fikirlerinizi değerli buluyor ve çok önemsiyoruz.

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle altı yıldır düzenlediğimiz festival ile sesinizi duyurmanıza, fikirlerinizi ve projelerinizi sunmanıza imkân sağlamayı amaçladık. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi festivalimizde daha çok fikri ve daha çok genci kucaklamayı hedefliyoruz.

Siz değerli gençlerin Sosyal Bilimler, Fen ve Teknoloji ile Sağlık Bilimleri alanlarında proje danışmanlarının gözetiminde yaratıcı projeler geliştirmesini ve bilimsel çalışmalar yapmasını teşvik etmek; çok yönlü düşünebilme ve girişimcilik özelliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak bizleri çok mutlu ediyor.

Geçtiğimiz altı yılda düzenlediğimiz festivalde liseli arkadaşlarınız sosyal, sağlık, fen bilimleri ve eğitim alanında karşılaşılan sorunların yanı sıra sosyal hayatta yaşanan problemlere ilişkin çözümler getiren projelerini eğlenceli bir ortamda sunarak fikirlerini yarıştırdı. Her yıl daha da çok ilgi gören festivalde birbirinden ilginç fikirler yarışırken; gençlerimiz üretmenin ve keşfetmenin mutluluğunu, eğlenceli, renkli ve keyifli bir yarışma ortamında deneyimledi. Bu yıl yedincisini düzenleyeceğimiz Üsküdar Üniversitesi Bilim ve Fikir Festivali’nde İstanbul’da eğitim gören siz değerli lise öğrencilerini Sosyal Bilimler, Fen ve Teknoloji, Sağlık Bilimleri kategorilerinde projeler üretmeye davet ediyoruz.

16 – 17 Nisan 2020 09:00
Üsküdar Üniversitesi