5. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Yarışması

5. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Yarışması

5. ULUSAL ÜNSAL TÜLBENTÇİ MATEMATİK YARIŞMASI
(5. ÜTMY 2016) ŞARTNAMESİ
İle ilgili Açıklamalar

1. Her okul en fazla 5 öğrenci ve 1 danışman öğretmen refakatinde yarışmaya katılabilir.

2. Okullar internet ortamında “http://safranbolu.meb.gov.tr/” web sayfasındaki “ÜTMY 2016” linkinden veya http://utmy.org/ sitesinden başvuruda bulunabilirler.

3. Başvurular 12 Nisan 2016 – 03 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacaktır.
NOT: “Yoğun başvuru veya teknik arızalar nedeniyle sistemde zaman zaman oluşabilecek sorunlar yaşanabileceğinden katılımcıların resmi yazı, faks vb. yollarla başvuruda bulunmaması, gün içerisinde tekrar sistem üzerinden başvuruda bulunmaya çalışmaları rica olunur.”

4. Son başvuru tarihi 03 Mayıs 2016 günü saat 17.00’dir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

5. Yarışmaya katılan öğrenciler ve danışmanları imkânlar dâhilinde başvuru sırasına göre istemeleri halinde okullarımızın pansiyonlarında konaklayabileceklerdir. Onun haricinde kendi imkânlarıyla kalmak isteyen veya kontenjanın dolmasından dolayı misafir edemeyeceğimiz ekiplerin kalabileceği otel, pansiyon, öğretmenevi telefonları ve ücretleri Safranbolu Milli Eğitim Web sayfasında yayınlanacaktır. Sınavdan bir ay öncesinden yerlerin ayrılması kendi yararlarına olacaktır. Ekipler yer bulamama gibi sorunla karşı karşıya kalabilirler.
“Misafir edilecek kişi sayısı, yarışmaya katılacak olan en fazla 5 öğrenci ve 1 danışman olduğundan bunun dışında öğrenci ailesi, misafir, yardımcı personel vb. kendi imkanları ile konaklama yapacaktır.

6. Başvurularını yapıp sınava girmeye hak kazanan öğrencilerin okulları ise çevrim içi olarak verilen Sınav Giriş Belgesine öğrencinin fotoğrafını yapıştıracaklar ve fotoğrafın üzerini mühürleyeceklerdir. Öğrencilerin sınav giriş yeri ve salon, sıra bilgileri, okulu, danışmanı bu belgede yer alacaktır. Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesini ve e-okuldan alınmış öğrenci belgesini getirmek zorundadır. Sınav anında Sınav Giriş Belgesi ile e-okuldan alınmış öğrenci belgesi karşılaştırılacaktır. Başvuru esnasında yanlış bilgi girilen öğrencilerin sınav sonucu iptal edilecektir.

7. Gerekli açıklamalar yarışma şartnamesinde mevcut olup tekrar incelenmesi katılımcıların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için önem taşımaktadır.