5. GİV Girişimcilik Ödülleri

5. GİV Girişimcilik Ödülleri’nde finale kalan proje ve girişimleri ödüller ve önemli imkânlar bekliyor.

5. GİV Girişimcilik Ödüllerine Başvurular Başladı, Ödüller Girişimcilerini Bekliyor

Girişimci İşadamları Vakfımız (GİV) tarafından vakıf kurucumuz Hayati Üstün’ün girişimcilik yönünü ortaya çıkartmak, Türkiye’de başarılı girişimleri ödüllendirmek ve fikirlerini girişime dönüştürmek isteyen insanlara destek ve cesaret vermek amacıyla her yıl Girişimcilik Ödülleri düzenliyoruz. Bu sene 5. kez düzenlenen ve 2016 Kasım ayı sonunda düzenlenecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak olan 5. GİV Girişimcilik Ödülleri’nin başvuruları 5 Eylül itibariyle başladı.

GİV Girişimcilik Ödülleri; projelerini hayata geçirmiş, özgün ürün veya hizmet ortaya çıkartarak başarıyı elde etmiş, Ar-Ge’ye ve inovasyona dayanarak işletmesine ve ülkesine değer katmış işletmeleri ödüllendirmeyi ve model olarak sunmayı hedefliyor. 5. GİV Girişimcilik Ödülleri, GİV İcra Kurulu tarafından temel kriterleri sağlayan firmaların tespit edildiği ve Değerlendirme Heyeti tarafından seçilen girişimcilere ve işletmelere veriliyor.

5. GİV Girişimcilik Ödülleri bu sene 10 Kategoride veriliyor;

Yeni Girişimci Ödülü
Girişimcilik dünyasına yeni katılmış fakat yaptığı çalışmalarla, önemli başarılara imza atmış, firmasını ve kendisini geliştirmiş, fark edilir bir şekilde ihracat, AR-GE ve yatırımlarla farkındalık oluşturmuş firması henüz 0-5 yaş aralığında olan başarılı girişimcilere “Yeni Girişimci Ödülü” verilecek. Başvuru için: tıklayınız

Kurumsal Girişimcilik Ödülü
Projelerini hayata geçirmiş, özgün ürün veya hizmet ortaya çıkartarak başarıyı elde etmiş, AR-GE’ye ve inovasyona dayanarak işletmesine ve ülkesine değer katmış; Ülkesine, bulunduğu topluma, yaşadığı çevreye, değişen dünyanın değişen pazarlarına uyum sağlayan firması 5 yıl ve üzeri yaşta olan başarılı girişimcilere “Kurumsal Girişimci Ödülü” verilecek. Başvuru için: tıklayınız

Proje/Fikir Ödülleri
Değerlendirme Heyeti tarafından tespit edilen kriterlere göre yapılacak ticarileşmemiş yeni proje ve fikirlerle ilgili yapılan başvurular arasından seçilen ilk 3 projeye para ödüllü ve 2 projeye mansiyon verilecek. Yeni ve girişimcilik için önem arz eden inovasyon içerikli açılımlar sunan bu tür proje ve fikirlerin desteklenmesi ülkemiz için önem arz etmekte. Başvuru için: tıklayınız

Üniversite Girişimcilik Kulüp Ödülü
Üniversite içinde kurulmuş olan Girişimcilik Kulüpleri aracılığı ile üniversite içinde veya üniversite dışında girişimcilikle ilgili yapılmış olan başarılı faaliyet, etkinlik ve çalışmalarda bulunmuş girişimcilik kulüplerinin ödüllendirilmesi, desteklenmesi, teşvik edilmesi amacıyla “Üniversite Girişimcilik Kulübü Ödülü” verilecek. Başvuru için: tıklayınız

E-Ticaret Girişimi Ödülü
Klasik ticaret modellerinden farklı olarak internet veya mobil teknolojiler kullanarak iş fikrini bir elektronik ticaret projesi olarak hayata geçirmiş, bulunduğu sektöre yeni ticaret hacimleri oluşturabilmiş, kurulduğu günden beri sürekli büyüyebilen girişimlere “E-Ticaret Girişimi Ödülü” verilecek. Başvuru için: tıklayınız

Yeni Medya Ödülü
Online ve Dünyanın her yerinden ulaşılabilen bir platform olarak; yayınlanan haberler, araştırmalar veya röportajlar yolu ile ülkemizde başarılı girişimleri ve deneyimlerini kamuoyu gündemine taşıyan, platform üzerinde kendi girişimcilik ekosistemini inşa edebilen ve bu yolla girişimcilik ruhunu ve kültürünü özendiren ve farkındalığı yeni medya girişimine veya online platforma “Yeni Medya Ödülü” verilecek. Başvuru için: tıklayınız

Kamu Yöneticisi Ödülü
Dünyadaki ve Ülkesindeki gelişmelere duyarlı, ülkesinin gelişimine katkı yapacak şekilde yasa, kural ve kaideler çerçevesinde azami gayret göstererek, girişimciliği destekleyerek bulunduğu bölgenin veya kurumun gelişmesine katkı sağlayan yerel veya merkezi kamu yöneticisine “Kamu Yöneticisi Ödülü“ verilecek.

Basın Yayın Ödülü
Basın-Yayın Dünyasında yayınlanan haber, araştırma veya röportaj yolu ile ülkemizde başarılı girişimleri ve deneyimlerini kamuoyu gündemine taşıyan ve bu yolla girişimcilik ruhunu ve kültürünü özendiren ve farkındalığı arttıran kişi, medya kurumu veya basın mensubuna “Basın / Yayın Ödülü” verilecek.

Akademisyen Ödülü
Dünyadaki ve Ülkesindeki gelişmelere duyarlı, ülkemizdeki girişimcilik ekonomisinin ve ekosisteminin gelişimine katkı yapacak şekilde akademik çalışmalar yaparak, girişimciliği destekleyerek bulunduğu bölgenin veya üniversitenin gelişmesine katkı sağlayan akademisyene “Akademisyen Ödülü“ verilecek.

GİV Özel Ödülü
Projelerini hayata geçirmiş, özgün ürün veya hizmet ortaya çıkartarak başarıyı elde etmiş, işletme olarak Kurumsal bir yapı yakalayabilmiş, bütün bunları başarırken de; kurum içi girişimcilik kültürü oluşturup çalışanlarına iç girişimler oluşturabilme inisiyatifi/yeteneği verebilmiş, iç veya dış yeni girişimler filizlenmesine olanak sağlamış kurumsal firmalar ödüllendirilecek.

Para Ödülleri
5. GİV Girişimcilik Ödülleri yarışmasında bu sene de Proje/Fikir Ödülleri kategorisinde toplam 60.000 TL Para Ödülü veriliyor. Proje/Fikir Ödülleri kategorisinde 1. seçilen Proje Fikrine 30.000 TL, 2. seçilen Proje Fikrine 20.000 TL ve 3. seçilen Proje Fikrine 10.000 Para ödülü verilecek olup ayrıca 2 adet mansiyon ödülü verilecek.

Plaket ve Mansiyon Ödülleri
5. GİV Girişimcilik Ödülleri yarışmasında bu sene 10 farklı kategoride 1. seçilen tüm girişimcilere plaket ödülleri verilecek olup, ayrıca Proje/Fikir Ödülleri kategorisinde seçilen 2 girişimciye de Mansiyon Ödülü verilecek.

Melek Yatırımcılarla Tanışma İmkânı
Yeni Girişimci, Proje / Fikir, Yeni Medya, E-Ticaret Girişimi kategorilerinde ödül almaya hak kazanan girişimciler başta olmak üzere, Değerlendirme Heyeti tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu final elemesine kalan tüm girişimcilere ve projelere Melek Yatırımcılarla tanışma imkânı verilecek. Bahariye Melek Yatırım Ağı (BBA) bünyesinde aktif yatırımlarda bulunan yatırımcılarla ve GİV Ekosisteminde bulunan diğer tüm işadamları ve yatırımcılarla tanışma, sunum yapma fırsatları finale kalan girişimcilere sunulacak.

GİV Ekosistemine Dâhil Olma Fırsatı
Girişimci İşadamları Vakfımız ülkemizde 20 yıldır faal olan, 2010’dan bu yana girişimcilik odağında çalışmalar yapan köklü bir vakıf. Bünyemizde kurduğumuz Genç GİV, GİV Akademi ve Bahariye Melek Yatırım Ağı yapılarıyla, her ay düzenli olarak düzenlediğimiz etkinliklerle ve her yıl düzenlediğimiz Girişimcilik Ödülleri ile ülkemiz iş dünyasında girişimcilik odaklı bir ekosistem oluşturabilmiş sayılı yapılardan birisi. 5. GİV Girişimcilik Ödülleri’ne başvuruda bulunan her girişimci istediği takdirde GİV olarak oluşturduğumuz bu ekosisteme dâhil olma ve ekosistemin faydalarından istifade etme imkânı yakalayacak.

Ödüllere Siz de Aday Olabilirsiniz!

Eğer siz de bu 10 kategoriden birinde, başarılı işler yaptğınızı, ülkemize ve girişimcilik ekosistemimize katkı ile katma değer sağladığınızı düşünüyorsanız ödüllere aday olabilirsiniz. Üstelik başvurunuzu 15 Kasım 2016 tarihine kadar www.girisimcilikodulu.com üzerinden hızlıca yapmanız mümkün.

Girişimci İşadamları Vakfı’mız (GİV) tarafından organize edilen 5. GİV Girişimcilik Ödülleri hakkında daha fazla bilgiye ve başvuru sayfalarına www.girisimcilikodulu.com web adresinden ulaşabilirsiniz. Unutmayın, 60.000 TL ödüllü yarışma için son başvuru tarihi 15 Kasım 2016.