4007 TÜBİTAK Bozok Bilim Şenliği

4007 TÜBİTAK

4007 TÜBİTAK Bozok Bilim Şenliği
Bilimden yoksun bir toplumun, hedeflenen başarıya ve buna bağlı olarak da muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi mümkün değildir.

Bilimi etkin bir şekilde kullanan ülkeler ekonomik, teknolojik, politik ve sosyolojik alanlarda diğer ülkelere karşı rekabet avantajı kazanmaktadır. Bu nedenle ülkemizde de bilimin geliştirilmesi amacıyla bilimsel çalışmalara ağırlık verilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Yapılan çalışmalar belli bir kitle yerine toplumun tüm kesimlerine hitap etmeli ve herkesin işbirliği içerisinde dâhil olabileceği ortak çalışma alanları oluşturulmalıdır. Bu çerçevede ilimizde bilimin öncü kurumu olan Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi olarak bu projenin hazırlanılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Proje ile yerelde ilimiz düzeyinde, ulusal düzeyde ise ülkemize katkı sağlayacak bir bilim şenliği planlanmaktadır.

Okulumuz yürütücülüğünde tasarlanan bu projede Yozgat il merkezinde ve 13 ilçesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul düzeyinde eğitim almakta olan öğrenciler ile onların velileri hedef kitle olarak seçilmiştir.

Yozgat şehir meydanında kurulacak atölyelerde ahşap teknolojileri, elektronik atölyeleri, robotik ve kodlama,3D modelleme, veli eğitim ve etkinlikleri, bilimsel deneyler, astronomi ve uzay, sanat atölyeleri gibi alanlarda etkinlikler, gösteri deneyleri ve uygulamalı çalışmalar yapılacaktır.

Proje Yürütücüsü – Erhan Koç

Adres & İletişim
Adres: Bilal Şahin Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cad. No: 61
Merkez / Yozgat
Telefon: 354 212 0710
Mail Adresi: [email protected]

https://www.bozokbilimsenligi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

13 − 2 =