3. ULUSLAR ARASI GİZEM FRİT SERAMİK YARIŞMASI

GİZEM FRİT FABRİKASI SERAMİK YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Gizem Frit Fabrikası ve Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin desteğiyle düzenlenecek olan seramik yarışması, genç seramik sanatçı adaylarını desteklemek, çağdaş seramik sanatına katkıda bulunmak amacı ile düzenlenmektedir.

Konu: Serbesttir.

Katılım Koşulları:

1. Yarışmaya Türkiye ve yurtdışından Seramik Yüksekokulları, Güzel Sanatlar Fakülteleri Seramik, Seramik Cam, Cam ve Çini Bölümlerinin önlisans, lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlilik (doktora) öğrencileri katılabilir.

2. Her katılımcı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş (1 adet) eserle katılabilir.

3. Yarışmaya seramik malzeme ve teknikleri kullanılarak yapılmış eserlerle katılabilinir. Eserler sergilemeye hazır olarak (pişmiş ve sırlı) teslim edilmelidir.

4. Yarışmaya verilecek eserlerin kaplayacağı alan en fazla 1 m2 olmalıdır.

5. Eserlerin satılmasını isteyen katılımcılar fiyatını belirtmelidir. Satılan eserlerin gelirinin %25 ‘ i yarışma fonuna aktarılacaktır.

6. Seramik yarışması nda ödül alan ve sergilemeye değer görülen eserler yarışma katalogunda yer alacaktır. Katalog daha sonra katılımcılara iletilecektir.

7. Ödül alan eserler Gizem Frit A.Ş. ye aittir.

8. Eserler, Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’ne elden veya kargo ile teslim edilecektir. Kargoda oluşacak hasarlardan yarışma organizasyonu sorumlu değildir. Kargo bedeli katılımcıya aittir.

9. Sergilemeye değer görülen ve görülmeyen eserler, sergi bitiminden sonra sahiplerine elden veya kargo yolu ile Gizem Frit tarafından iade edilecektir.

10. Katılımcılar ekteki başvuru formunu eksiksiz doldurmalı, eserle birlikte Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’ne 14 Aralık 2012 tarihine kadar elden veya Araştırma Görevlisi Pınar GÜZELGÜN adına ulaştırılmak üzere kargo ile teslim etmelidir.

11. Gönderilecek olan eserlerin fotoğrafları JPG formatında, 300 dpi, kısa kenarı en az 1000 piksel, dosya boyutu en fazla 4 MB olacak şekilde gizemseramik@gmail.com adresine mail yoluyla ve ayrıca eserle birlikte CD formatında üst maddede belirtilen adrese ulaştırılması gerekmektedir.

ÖDÜLLER

Birincilik ödülü: 5.000 TL
İkincilik Ödülü: 3.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL

Birinci Mansiyon: 1.000 TL
İkinci Mansiyon: 1.000 TL
Üçüncü Mansiyon: 1.000 TL

YARIŞMA DÜZENLEME KURULU

Araş. Gör. Pınar GÜZELGÜN

Öğr. Gör. Mustafa ERDEN

YARIŞMA SEÇİCİ KURULU

• Tolga BALLIK ( Gizem Frit A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı)
• Prof. Nilgün BİLGE (Sakarya Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı)
• Doç. Soner GENÇ (Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Öğretim Üyesi)
• Prof. Sevim ÇİZER (Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Cam Bölüm Başkanı)
• Prof. Gül ÖZTURANLI (Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi)
• Yrd. Doç. Buket ACARTÜRK (Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Cam Bölüm Başkanı)
• Fatma BATUKAN (Türk Seramik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi)

http://www.gizemfrit.com