3. Meraklı Zihinler Bilim Şenliği

Meraklı Zihinler
Meraklı Zihinler

3. Meraklı Zihinler Bilim Şenliği

İTÜ yürütücülüğünde ve Beyoğlu Belediyesi ortaklığında; TÜBİTAK 4007 kapsamında “3. Meraklı Zihinler Bilim Şenliği” 5-6-7 Ekim 2017 tarihlerinde Taksim Meydanda kurulan Festival alanında gerçekleştirilecektir.
Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlayan projenin hedef kitlesi İstanbul’da yaşayan 7’den 77’ye tüm halktır. Ancak özellikli hedef kitle, meslek yönlendirmesinden bir adım öncesi olarak nitelendirebileceğimiz 7 – 14 yaş grubudur.

5-6-7 Ekim 2017 tarihleri arasında 3 gün boyunca Taksim Meydanda kurulan Festival alanında gerçekleşecek şenlik kapsamında; teatral ve görsel açıdan zengin toplumun her kesimine hitap eden bilim gösterileri, öğrencilerin yaparak yaşayarak bilimi öğrenme şansı yakalayacağı tematik atölye çalışmaları, zeka oyunları standları, etkinliğin konsepti dahilinde üretilen projelerin sergileneceği proje standları yer alacaktır.

Şenlik okul gruplarının rahatça programına alabilmesi için Perşembe ve Cuma günü ve ailelerle çocukların bilimsel deneyim kazanmaları için ise cumartesi günü uygulanacaktır. Perşembe ve Cuma günleri için tematik bilim atölyelerinin bir kısmında randevu sistemi geçerli olup rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Etkinlikler 3 gün boyunca saat 10:00-17:00 arası yapılacaktır.

Saliha GÜNDÜZ
Proje Yürütücüsü

1 Yorum

  1. Çok güzel etkinlikler olacağından eminim.Ben 3.sınıf öğretmeniyim acaba hangi tür etkinliklere katılabilirim.Bİlgilendirirseniz sevinirim.İyi çalışmalar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

5 × two =