2012 Avrupa Bilim ve Eğlence Günü

Değerli Araştırmacılarımız,

Dokuz Eylül Üniversitesi, Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle “Avrupa Bilim ve Eğlence Günü” düzenlemektedir. 28 Eylül 2012, Cuma günü İzmir Uluslararası Fuarı’nda düzenlenecek etkinlik, saat 12.00’da başlayacak olup, 02.00’a kadar ziyaretçileri kabul edecektir. 7. Çerçeve Programı Marie Curie Araştırma Programları ve Bursları kapsamında desteklenen “Bilimle Eğlen, Bilimi Sev ve Bilimi Yaşa” isimli proje kapsamında düzenlenen etkinlik, Avrupa’nın 284 şehrinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir. 7’den 70’e herkese açık olan ve ücretsiz gerçekleştirilecek etkinlikle, toplumun bilime olan ilgisinin arttırılması, çocukların ve gençlerin bilim alanında kariyer yapmaya özendirilmesi amaçlanmaktadır. Tüm gün sürecek etkinlikte; bilimsel deneyler, konserler, sergiler, açık oturumlar ve oyunlar yer alacaktır.

Avrupa ülkelerinde her yıl Eylül ayının son Cuma günü düzenlenen “Avrupa Bilim ve Eğlence Günü” isimli etkinlikte; üniversite, sivil toplum kuruluşu, kamu ve özel sektör, öğrenci, öğretmen, bilim insanı, mühendis, genç ve yaşlı toplumun her kesiminden katılımcı bir araya gelerek ve bilim ve teknoloji çatısı altında eğlenerek öğrenme fırsatı yakalayacaktır. Bu etkinlik kapsamında, üniversiteler ve AR-GE merkezlerinde çalışan bilim insanları toplumu gelişen bilim ve teknoloji konusunda bilinçlenmeyi ve vatandaşlarımızın bilime karşı bakış açılarını değiştirmeyi hedeflemektedir.

“Avrupa Bilim ve Eğlence Günü” ile ilgili detaylı bilgi için www.izmirbilimgecesi.net linkini ziyaret edebilirsiniz.

Marie Curie Araştırma Programları ve Bursları hakkında detaylı bilgi edinmek için www.fp7.org.tr/mariecurie linkini ziyaret edebilir, sorularınızı bizlere [email protected] adresi aracılığı ile iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Marie Curie Ekibi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin