2. Kıbrıs Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi

Değerli Eğitim Araştırmacıları,

3 – 6 Aralık 2015 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs, Girne’de gerçekleştirilecek 2. Kıbrıs Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi’nde (CICER’15),Kıbrıs Eğitim Araştırmaları Birliği olarak sizleri ağırlamaktan büyük kıvanç duyacağız. Kongrenin teması “21. Yüzyıl ve Eğitim Bilimi: Eğitim Araştırmaları ve Uygulamalarında Gelecek İçin Umut Verici Paradigmalar ” olarak belirlenmiştir.

Kongremizde, eğitim bilimleri alanında çalışan bilim insanlarının uluslararası bir platformda buluşmaları, eğitim araştırmalarının bulgularını tartışmaları ve alana yeni katkılar getirmeleri amaçlanmaktadır. Bu amaçtan yola çıkarak kongremizde eğitimbilimci araştırmacılarının yaptıkları araştırmaları sözlü ya da poster bildiri olarak İngilizce veya Türkçe dillerinin birinde sunmalarına ve araştırma bulgularının tartışılmasına ortam hazırlanacaktır. Kongrede eğitim bilimleri alanında uzman kişilerin özel sunumlarına, özel konulardaki atölye çalışmalarına da yer verilecektir. Ayrıca kongrede, eğitim bilimi araştırmacılarının yapmış oldukları bilimsel çalışmaların katma değerini güçlendirmek ve eğitim araştırmalarının önemini vurgulamak amacıyla, bir yıllık periyotlarla gerçekleştirilmek üzere “KEMAL YÜCEL ARAŞTIRMA ONUR ÖDÜLÜ ”nün birincisini bu kongremizde hayata geçiriyoruz.

2. Kıbrıs Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi aşağıdaki belirtilen programlar çerçevesinde yapılan araştırmaları içerecektir.
Eğitim Yönetimi ve Eğitim Politikaları
Eğitim Programları ve Öğretim
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme
Eğitim Teknolojisi
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Fen Bilimleri Eğitimi
Matematik Eğitimi
Sosyal Bilimler Eğitimi
Spor Bilimleri Eğitimi
Yabancı Diller Eğitimi
Türkçe Eğitimi
Sağlık Eğitimi ve Çevre Eğitimi
Güzel Sanatlar Eğitimi
Din Eğitimi
Özel Eğitim
Okul Öncesi Eğitimi
İlköğretim
Mesleki ve Teknik Eğitim
Yükseköğretim
Öğretmen Yetiştirme
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi
Çok Kültürlü Eğitim
Yaşam Boyu Eğitim
Halk Eğitimi

Kongremizde görüşme dileklerimizle, katılımızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Yrd. Doç. Dr. Kemal Akka

http://congress.kibriseab.org/www/TR/Default.asp

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin